منوی دسته بندی

لیوان جادویی یا حرارتی چگونه کار می کند

لیوان حرارتی

لیوان جادویی یا حرارتی چگونه کار می کند

صنعت هدیه سازی همیشه مرکز جذب بوده است. تعداد رویدادها و البته فرصت های هدیه دادن پایان ندارد. با این حال، یک چیزی که هرکس برای عزیزانش به عنوان هدیه نگاه می کند، منحصر به فرد بودن و خلاقیت است. چه چیزی بهتر از لیوان؟ این لیوان ها یک گزینه کاملاً محبوب برای هدیه دادن برای سنین مختلف بوده است. چه تولد باشد و چه دور هم جمع شدن، چاپ روی لیوان حرارتی همیشه استفاده می شوند.

اگرچه اگر به چاپ لیوان های قدیمی خود ادامه دهید، احتمالاً پوشش بازار شما کاهش می یابد. نوآوری در فناوری و ادراک افراد، افق جدیدی را برای اندیشمندان خلاق ایجاد کرده است. و مطمئناً در تولید ماگ نیز تأثیر گذاشته است. امروزه افراد احتمالاً به سمت سبک های ابتکاری لیوان هایی که دارای توانایی تغییر رنگ حساس به حرارت هستند، روی می آورند. بله، شاید در مورد آن چیزی شنیده باشید. این ها در بین مردم به عنوان لیوان جادویی شناخته می شوند. و شکی نیست که مردم جذب جادو می شوند.

جنس ماگ حرارتی یا جادویی

این لیوان ها معمولاً از مواد سرامیکی ساخته می شوند و دارای روکشی از رنگدانه ترموکرومیک هستند. آنها را قادر می سازد هنگام تماس با گرما، رنگ خود را تغییر دهند. این کاملاً ساده است زیرا وقتی نوعی مایعات داغ را در یک لیوان جادویی می ریزید، تمایل به تغییر رنگ در قسمت های بیرونی آن دارد. همچنین، تولید کنندگان با استفاده از رنگدانه ترموکرومیک در قالب چاپ، ظاهری نوآورانه ایجاد می کنند. مکانیسم رنگدانه تغییر گرما تا زمانی که مایع موجود در لیوان سرد نشود کار می کند. همچنین، رنگدانه ای که روی فنجان نقش بسته است دائمی است و از بین نمی رود. حتی بعد از چندین بار شستن ماگ، مشتریان شما می توانند از تازگی و جادو لذت ببرند. شاید برای شما جالب باشد که از نحوه کار این جادو مطلع شوید. بنابراین نگاهی به اینجا بیندازید.

چاپ لیوان

مکانیسم چاپ روی لیوان حرارتی

ماده ای که در این لیوان های جادویی استفاده می شود، پودر رنگدانه ای ترموکرومیک است که از روند تغییر رنگ حساس به حرارت پشتیبانی می کند. مکانیسم اعمال شده توسط این رنگدانه ها “ترموکرومیسم” است. تحت این فرآیند، رنگدانه هنگام تماس با گرما به طور خودکار رنگ خود را تغییر می دهد. با کمک این فرآیند، تولیدکنندگان می توانند برای استفاده از مکانیزم تغییر رنگ ترموکرومیک را روی لیوانهای خود اعمال کنند.

جدا از ترموکرومیسم، روش های بیشتری از تغییر رنگ مانند فوتوکرومیسم پشتیبانی می کنند. که محبوبیت زیادی در بین کاربردهای پارچه ای دارد.  یکی از مارک های برجسته ای است که چنین رنگدانه های موثر و با کیفیت تغییر گرما را تأمین می کند. عمدتا، مردم انتظار تازگی در محصولات ارائه شده برای هدیه دادن دارند و از این رو تولید کنندگان انتظار دارند. پودر ترموکرومیک راهی برای جلب و فروش لیوان است.

ترموکرومیسم چیست؟

حال بیایید نگاهی به جزئیات این مکانیزم بیندازیم. ترموکرومیسم پدیده ای است که به دلیل در دسترس بودن ماده ای با ویژگی های ترموکرومیک اتفاق می افتد. این ویژگی ها در واکنش به افزایش خاص دما، توانایی تغییر رنگ را به ماده خاصی می دهد. ترموکرومیسم عمدتا یکی از اجزای سازنده اصلی تغییر رنگ “کروم” است. این مکانیسم امکان تغییر رنگ برگشت پذیر به ماده را فراهم می کند. این را می توان در لیوان ها نیز مشاهده کرد زیرا هنگامی که دمای بالاتر پایین می آید، چاپ یا رنگ ترموکرومیک رنگ اصلی خود را بدست می آورد.

چرا برای ساخت لیوان جادویی رنگدانه ترموکرومیک دارید؟

این یک سوال کاملاً واضح برای یک تولید کننده است. زیرا استفاده از رنگ ترموکرومیک برای چاپ روی لیوان بر روند کامل تولید تأثیر می گذارد. این مراحل تولید را افزایش می دهد که در نهایت بر هزینه های آن تأثیر می گذارد. بنابراین، استفاده از رنگدانه ترموکرومیک در ساخت لیوان های هدیه مزایای خاصی دارد.

مزایای ترموکرومیک در چاپ روی لیوان حرارتی یا جادویی

1- این لیوان ها بازار عظیمی را به خود جلب می کنند زیرا چیزی جدید از بازار سنتی است.

2- همچنین، استفاده از این رنگ بر روی لیوان ها به شما امکان می دهد برای مدت قابل توجهی به آنها ظاهری نو دهید. به این دلیل است که لیوان های جادویی رنگ خود را از دست نمی دهند یا محو می شوند. اگرچه جهت مقاومت در برابر خراش ماگ باید راهنمایی ارائه شود.

3- قسمت جالب دیگر این است که رنگ ترموکرومیک در برابر مایکروویو ایمن نیست. از این رو کاربران می توانند با قرار دادن مستقیم آن در مایکروویو، نوشیدنی های خود را گرم کنند یا می توانند چیزی مانند مافین لیوان را امتحان کنند. گرچه، گرمایش منظم در مایکروویو می تواند بر طراحی تأثیر بگذارد.

4- مهمترین نکته این است که این لیوان ها در بین خریداران یک ضریب احساسی ایجاد می کنند که آنها را قادر می سازد تا خاطرات خود را بسازند.

اینها جزئیاتی از کارکردن و استفاده از لیوانهای جادویی بود. خوب، همه ما وقتی چیزی جادویی و مرموز وارد ذهنمان می شود هیجان زده می شویم. با این وجود همیشه منطق و علم در پشت آن نهفته است. همین لیوانهای جادویی یا حرارتی هم همینطور. پودر رنگدانه ترمکرومیک تولید کننده را قادر ساخته است تا مشتریان خود را مسحور خود کند. همچنین به خلاقیت و نوآوری دامنه ای تعمیم داده است.

اگر به دنبال افزایش فروش لیوان خود هستید، برای پروژه لیوان خود با   (hamedprint.ir) تماس بگیرید و مجموعه محصولات بهتر و روشنی داشته باشید.

چاپ حامد ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *