منوی دسته بندی

کدام روش چاپ بهترین لیوان را به شما می دهد؟

چاپ لوگو روی لیوان

کدام روش تزئین بهترین لیوان را به شما می دهد؟

چاپ حامد مفتخر است که برخی از کارآمدترین ماشین آلات چاپ از اروپا را در اختیار دارد. با درک نیازهای مشتریان، از طیف وسیعی از بهترین روش های چاپ لیوان استفاده می کنیم تا از نتیجه عالی اطمینان حاصل کنیم.
در اینجا خلاصه ای از چاپ های مختلفی که قابل انجام است آورده شده است:

روش چاپ بهترین لیوان

چاپ مستقیم روی صفحه

این محبوب ترین روش مورد استفاده برای طراحی های ساده و اغلب مقرون به صرفه ترین است. برای چاپ لیوان به صورت عمده ایده آل است زیرا تصویر را مستقیماً و به سرعت روی بدنه لیوان منتقل می کند.
در روش چاپ مستقیم، یک تصویر، مستقیماً روی بدنه چرخان لیوان چاپ می شود. این فرآیند زمانی آغاز می شود که طرحی از مشتری دریافت شود. گرافیک برداری (انواع فایل .eps) به عنوان بخشی از فرآیند سفارش مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که طرح ها دارای لبه های صاف هستند و pixilation را نشان نمی دهند. طرح ها به رنگ های خط جداگانه تقسیم می شوند، که سپس به صفحه های مختلف برای این فرآیند تبدیل می شوند. رنگ‌های جداگانه‌ای که توسط هر صفحه نمایش در فرآیند مستقیم ارائه می‌شود، تصاویر رنگی روشن و قوی را ارائه می‌کند – به ویژه روی سطوح لعاب براق اکثر لیوان‌های سفالی و استخوانی چینی.

صفحه نمایش، زمانی که در دستگاه قرار می گیرد و کاملاً تراز می شود، در هر پاس یک رنگ ارائه می دهد. قبل از چاپ هر رنگ بعدی، ظرف حدود 24 ساعت می ماند تا خشک شود تا سفت شود. رنگ ها ممکن است در کنار یکدیگر قرار بگیرند، اما به جز سیاه، هیچ رنگی ممکن است به عنوان یک قاعده روی هم قرار نگیرد. این یک عنصر مهم است که باید بدانید، زیرا زمانی که لعاب ها برای پخت نهایی در کوره قرار می گیرند، به طور موقت مذاب می شوند و ممکن است ادغام شوند، که ممکن است یک ترکیب رنگ غیرقابل قبول ایجاد کند.
هر رنگ باید در جای خود و مستقل از هر رنگ مجاور باقی بماند. پس از شلیک، هر ظروف از نظر کیفیت بررسی می شود، جعبه بندی می شود و آماده برای جمع آوری حامل یا مشتری قرار می گیرد.

چاپ انتقالی یا لیتو

این فرآیند زمانی استفاده می شود که طرح ها کمی جزئیات بیشتری داشته باشند و نیاز به لمس انسان داشته باشند. طرح بر روی کاغذ چاپ می شود، صفحه نمایش داده می شود و سپس با دست با دقت روی لیوان جداگانه منتقل می شود. اگر لیوان شکل پیچیده ای داشته باشد یا اگر باید دور لیوان بپیچد، این ایده آل است. همچنین دارای طیف رنگی گسترده تری نسبت به چاپ مستقیم روی صفحه است.
برای سطوحی مانند انحنای ظریف قهوه جوش یا لبه برخی از لیوان های چینی استخوانی که به شکل های معمولی قابل چاپ نیستند، از چاپ ترانسفر استفاده می شود. این فرآیند یک تصویر دقیق و خوب با چاپ با دقت ثبت شده را تضمین می کند که می تواند تقریباً روی هر سطحی چسبانده شود.

جداسازی رنگ ها روی صفحه نمایش قرار می گیرد و روی کاغذ مخصوص با روکش مومی چاپ می شود. رنگ روی سطح موم قرار می گیرد و رول یا فشرده نمی شود. پس از اتمام چاپ و پس از زمان خشک شدن، یک پوشش نهایی شفاف وجود دارد که کل چاپ را پوشش می دهد. این به عنوان پوشش شناخته می شود، در اصل یک لایه ژلاتینی است که چاپ را کنار هم نگه می دارد.
هنگامی که در آب گرم خیس می شود، روکش و چاپ از سطح مومی دور می شود و سپس می توان آن را روی هر سطحی در موقعیتی قرار داد. این فرآیند برای نشان پشت یا جلوی یک فنجان، طراحی کامل بسته بندی، عمق و لبه های بشقاب – حتی در داخل لبه یک لیوان مناسب است.

تمام کارهای تمام رنگی و چاپ ها و طرح های به شدت ثبت شده باید با استفاده از این روش تزئین شوند. هنگامی که ظروف برای پخت نهایی در کوره قرار می گیرد، پوششی در حدود 400 درجه سانتیگراد تبخیر می شود و تزئینات لعابی روی سطح ظروف باقی می ماند. با افزایش دمای کوره به 800 درجه سانتیگراد، لعاب ها در سطح لعاب ظروف ذوب می شوند تا چاپ نهایی را تشکیل دهند.

چاپ تمام رنگی

چاپ تمام رنگی از چهار رنگ استفاده می کند که توسط اکثر نرم افزارها تشخیص داده می شود، بنابراین می توانید در دفتر طراحی کنید و مستقیماً چاپ نمایید. توصیه می کنیم ابتدا طرح خود را چاپ کنید زیرا بسته به مانیتور ممکن است رنگ  ها متفاوت باشد. رنگ ها به نام CMYK، ترکیبی از زرد، سرخابی، نارنجی و مشکی شناخته می شوند.

چاپ دیجیتال

این روش فقط روی لیوان های سفید استفاده می شود. هزینه ها به حداقل می رسد زیرا ما فقط برای طراحی هزینه می گیریم، نه کار واقعی مربوطه. مانند پرینتر لیزری، طرح مستقیماً روی کاغذ چاپ می‌شود، پوشش داده می‌شود و سپس با دست روی لیوان اعمال می‌شود. محبوبیت با عکس ها باعث می شود رنگ های پاستلی برجسته شوند.
فرآیند دیجیتال از تکنیک‌های لیزری و یونیزاسیون پیشرفته استفاده می‌کند، که به شما امکان می‌دهد یک سری لیوان‌ها شخصی‌سازی شده یا یک دوره کوتاه از لیوان‌های تمام رنگی داشته باشید.
بر خلاف روش‌های دیگر فرآیند چاپ روی صفحه که در آن از رنگ‌های خطی استفاده می‌شود، در فرآیند دیجیتال، تصویر به شکل تمام رنگی آن به‌عنوان یک فایل خاص بازسازی می‌شود. سپس می‌توان تصویر را به صورت دیجیتالی بر روی کاغذ مشابه، همانطور که در چاپ انتقالی استفاده می‌شود، تولید کرد.

رنگ‌ها به‌طور ماهرانه‌ای تنظیم می‌شوند تا رنگ‌های موجود در فرآیند را افزایش داده و تقویت کنند – بخش مهمی از مدیریت چاپ است. رنگ سرخابی مورد استفاده در طیف مینای دیجیتال به اندازه رنگ سرخابی چاپ روی صفحه نمایش قوی یا پر جنب و جوش نیست. در نتیجه برخی از رنگ‌های قرمز پررنگ کمی ضعیف‌تر هستند، اگرچه رنگ‌های پاستلی برجسته هستند.
چاپ دیجیتال نهایی مانند یک چاپ انتقالی با روکش روکش شده است، سپس آب در موقعیتی قرار می گیرد تا لیوان را تزئین کند. چاپ نیاز به یک سطح بالایی دارد تا الگو را در جای خود نگه دارد، بنابراین یک خط کلید شفاف کوچک و ضعیف ممکن است در چاپ نهایی مشهود باشد. برای واقع بینانه بودن، و برای اینکه رنگ ها بهترین جلوه را داشته باشند، این فرآیند فقط برای لعاب سفید مناسب است.

پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی فی نفسه یک روش چاپ نیست. این شامل افزودن خاک رس به لیوان است تا ظاهری برجسته و سه بعدی به آن بدهد. مطمئناً به محصول نهایی کیفیت می افزاید و می تواند یک لوگو، برند یا طرح را برجسته کند. لیوان هایی مانند این اغلب می توانند به اقلام کلکسیونی تبدیل شوند.
این فرآیند شامل شکل دادن و قالب گیری یک قطعه خاک رس بر روی بیرون ظروف قبل از لعاب است. سطح برجسته را می توان با چاپ ترانسفر رنگ کرد، مانند فرآیند چاپ انتقال. محصول نهایی یک جنبه بصری جدید و جالب برای نام تجاری شما ایجاد می کند – به شما اطمینان می دهد که در بیش از یک راه از رقبا متمایز شوید!
نسخه‌های چاپی حداقل 1500 قطعه دارند که آثار هنری به‌عنوان تصویر برداری یا خطی با جداسازی تک رنگ مورد نیاز است.

لعاب فلزی

کریسمس محبوب ترین زمان سال برای لعاب متالیک به خصوص در رنگ سبز زمردی یا قرمز یاقوتی است. از طریق رنگ آمیزی اسپری اعمال می شود، سپس می توان طرحی را در بالا اضافه کرد. درخشان و جذاب است، در رنگ های آبی، قرمز و سبز موجود است که از داخل آن سفید است.

چاپ سابلیمیشن

این محصول که با نام DSP شناخته می شود مدتی است که مورد استقبال قرار گرفته است، اما اخیراً وارد دنیای لیوان شده است. با استفاده از رنگ های ارگانیک، طراحی بسیار واضحی بدون نیاز به پخت در کوره ایجاد می کند. این کار را با انتقال طرح روی کاغذ و سپس اعمال آن بر روی لیوان انجام می‌دهد در حالی که گرما مستقیماً در بالا استفاده می‌کند (بطری آب گرم، سشوار را در نظر بگیرید) برای تنظیم تصویر.
یکی از فرآیندهای جدیدتر؛ تصعید رنگ شامل (مانند اشکال دیگر)، انتقال چاپی و حرارت برای فیوز کردن طرح ها در سطح سفالی یا استخوانی چینی است. برخلاف سایر اشکال، با تصعید رنگ، می‌توانیم تعداد کمی از طرح‌های با کیفیت بالا را چاپ کنیم – گاهی اوقات می‌توان این کار را در خانه انجام داد. رنگ ساب برای عکس‌ها و سایر آثار هنری که نمی‌توانند بردار شوند، عالی است. ما می توانیم طیف وسیعی از رنگ ها را با استفاده از رنگ های ارگانیک تولید کنیم، که قطعاً یک نقطه صحبت برای مشتریان ما است.
جوهرها بر روی سطح یک کاغذ مخصوص انتقال به صورت معکوس چاپ می شوند، که سپس در اطراف بیرونی ظروف پیچیده می شود. سپس یک پرس حرارتی به قسمت بیرونی لیوان بسته می شود. با توجه به دمای پخت پایین تر در مقایسه با کوره، روکش کار همه کاره تر است، اگرچه ما یک چرخه استاندارد ماشین ظرفشویی را توصیه می کنیم زیرا روکش می تواند درخشندگی خود را در شرایط چرخه سخت از دست بدهد.

سند بلاست اچینگ

حکاکی سندبلاست چشمگیر است زیرا تصویر یا کلمات شما را در لیوان حک می کند و جذابیت بیشتری به احساس محصول می بخشد. اگرچه معکوس است، اما مارک ها را متمایز می کند، زیرا طراحی را به سه بعدی تبدیل می کند.
هنگامی که طرح کامل شد، باید آن را پر رنگ کرد تا منحصر به فردتر شود.
لیوان سندبلاست با آرم شرکت حک شده است
برای کسانی که نیاز به پرداختی مدرن و با کیفیت دارند، اچ لیزری اوج چاپ برای سفارشات سفالی است. لیزر یک تصویر برجسته را در لعاب حک می کند، خاک رس سفید زیر آن را نشان می دهد و یک تجربه بصری و زیبایی شناختی چشمگیر ایجاد می کند. برای اطمینان از اینکه خاک رس در معرض آلودگی ها یا آب را جذب نمی کند، سپس ظروف در دمای بالا پخته می شود تا لایه بیرونی مهر و موم شود. این منجر به سطح بافت کلاسیک می شود که روی تمام لیوان های لیزری دیده می شود. سندبلاست یک تکنیک جدید است که منجر به سبکی مشابه فرآیند اچ لیزری می شود. سطح ظروف با لایه ای از کاغذ تماس با طرح از قبل برش پوشانده شده است. لیوان سپس در معرض ماسه یا سایر مواد ساینده تحت فشار قرار می گیرد، که در نواحی در معرض تراشه قرار می گیرد – سطح سفید را مانند حکاکی لیزری در معرض دید قرار می دهد. سپس لیوان را در یک کوره گرم می کنند تا تمام شود و اطمینان حاصل شود که سطح در معرض متخلخل نیست.

لیوان حرارتی

لیوان‌ های حرارتی ساده‌تر از آن چیزی هستند که در ابتدا فکر می‌کنید، زیرا مانند چاپ سابلیمیشن، تقریباً دقیقاً به همان روش ساخته می‌شوند. تنها تفاوت این است که تصویر اعمال شده در زیر یک پوشش حساس به گرما است که با اضافه کردن آب گرم شفاف می شود و آثار هنری زیر آن آشکار می شود.
گزینه ها و طرح های اضافی زیادی وجود دارد که تضمین می کند پیام بازاریابی شما در زمانی که لیوان سرد و گرم است دیده می شود. به دلیل ماهیت حساس، پیشنهاد می کنیم دور از ماشین ظرفشویی و نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *