منوی دسته بندی

بهترین روش های چاپ تی شرت در سال 2022

چاپ تیشرت

بهترین روش های چاپ تی شرت در سال 2022

چه در حال راه اندازی شرکت چاپ سفارشی خود باشید و چه به تازگی تصمیم گرفته اید که فروش تی شرت های سفارشی را شروع کنید، باید تفاوت بین روش ها/تکنیک های مختلف چاپ تیشرت را بدانید.
برخی از تکنیک‌های چاپ برای پارچه‌های خاص مناسب‌تر هستند و در عین حال، بسته به حجم کار، ممکن است یک تکنیک چاپ خاص برای یک کار مناسب‌تر باشد. علاوه بر این، روش چاپی که در نهایت استفاده می‌کنید نیز تحت تأثیر تعداد رنگ‌های طرحی است که قصد چاپ آن را دارید. با این همه متغیر، انتخاب تکنیک چاپ سخت می شود!
حقیقت این است که فناوری دیجیتال دنیای گزینه‌های چاپ تی‌شرت را متحول کرده است و بسیاری از روش‌های جدید چاپ ظهور کرده‌اند، اما چاپ سنتی همچنان به مبارزه خوب خود ادامه می‌دهد. روش های چاپ مانند انتقال پلاستیزول که شامل ترکیبی از گرما و فشار است نیز بسته به نیاز شما یا مشتری شما می تواند گزینه ای عالی باشد.
در هر صورت، بیایید روش های چاپ تی شرت را در کنار هم قرار دهیم تا بتوانید طرح های خود را روی تی شرت ها قرار دهید و طرح های خود را در اسرع وقت آماده فروش کنید:

روش های چاپ تی شرت

  1. چاپ صفحه نمایش
  2. چاپ DTG
  3. تکنیک های چاپ انتقال حرارت
  4. چاپ سابلیمیشن
  5. انتقال پلاستیزول
  6. وینیل انتقال حرارت

چاپ صفحه نمایش:

Screen-Printing شناخته شده ترین روش چاپ تی شرت از روش های چاپ تی شرت است. انسان ها از زمان قبل از تولد من و شما از چاپ روی صفحه استفاده کرده اند. امروزه چاپ صفحه هم به صورت ماشینی و هم با دست انجام می شود. بیایید رمزگشایی کنیم که چرا چاپ صفحه تا این حد معروف است.

بخشی از جادوی چاپ روی صفحه، جوهرهای چاپ روی صفحه است.

جوهرهای چاپ روی صفحه ضخیم تر از جوهرهای مورد استفاده در سایر روش های چاپ تی شرت هستند و به آنها اجازه می دهد ماندگاری بیشتری داشته باشند و رنگ های زنده واقعی تولید کنند. مطمئن شوید که شما یا چاپگر صفحه شما از جوهرهای با کیفیت بالا استفاده می کنید، این بسیار مهم است! جوهرهای با کیفیت پایین به سرعت محو می شوند و همچنین احساس عجیبی خواهند داشت.
چاپ صفحه برای سفارشات با حجم بالا بهترین گزینه است. بسته به بزرگی طرح، کیفیت جوهر، میزان فشار اسکرین، تعداد ضربه ها و تعداد مش، می توانید بین 200 تا 500 تی شرت را با یک گالن جوهر چاپ صفحه چاپ کنید. فوق العاده مقرون به صرفه است. بله، اینها همه متغیرهایی هستند که باید در نظر بگیرید اگر می خواهید بفهمید چاپ روی صفحه چقدر مقرون به صرفه است.

مزایای چاپ روی صفحه:

✓ جوهر چاپ روی صفحه بسیار عمیق جذب می شود و رنگ های زنده و روشن و حداکثر دوام را به شما می دهد.
✓ پس از راه‌اندازی، می‌توانید صدها تی‌شرت با همان طرح را با سرعت فوق‌العاده‌ای تولید کنید.
✓ هنگامی که از ترکیب مناسب جوهر و صفحه نمایش برای پارچه ای که روی آن کار می کنید استفاده می کنید با اکثر پارچه ها سازگار است.

معایب چاپ روی صفحه:

✗ اگر می‌خواهید این کار را در خانه انجام دهید، باید این را در نظر داشته باشید: هنگام چاپ صفحه کثیف می‌شود. به خاطر داشته باشید که با جوهر کار خواهید کرد و ریزش خواهد داشت.
✗ برای راه‌اندازی محل کار چاپ صفحه مناسب به فضای قابل توجهی نیاز دارید.
✗ فضای مورد نیاز شما باید عاری از گرد و غبار و تاریک باشد تا به حفظ صفحه نمایش و جوهر کمک کند.
✗ منحنی یادگیری شیب دار.
✗ قرار دادن آثار هنری محدود.

چاپ DTG:

چاپ Direct-to-Garment یک فناوری جوهرافشان است که قادر است چاپ های عکاسی با کیفیت بسیار بالا، تمام رنگی را مستقیماً بر روی تی شرت چاپ کند. چاپ DTG برای طرح‌ها یا آثار هنری که برای سایر تکنیک‌های چاپ بیش از حد پیچیده در نظر گرفته می‌شوند، مناسب است، به عنوان مثال، چاپ روی صفحه، که برای طرح‌هایی با رنگ‌های کمی مناسب است. ماشین‌های چاپ DTG پتانسیل بسیار زیادی در ترکیب رنگ دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد حتی کوچک‌ترین جزئیات را چاپ کنند.
اگر به دنبال چاپ تنها چند تیشرت (1-5) هستید، چاپ DTG نیز بهترین گزینه است، زیرا به آسانی بارگیری یک پیراهن خالی در دستگاه چاپ DTG و چاپ مستقیم روی آن است، در حالی که چاپ صفحه نیاز به آن دارد. برای پرینت تی شرت خود یک فرآیند چند مرحله ای و پشت شکن را طی کنید.

مزایای چاپ DTG:

✓ هر تعداد رنگ دلخواه را چاپ کنید. بدون محدودیت در رنگ، وو هو!
✓ زمان تنظیم در مقایسه با چاپ روی صفحه کم است. شما می توانید یک تیشرت را در کمتر از 30 دقیقه چاپ کنید.
✓ ماشین های چاپ DTG آنقدر بزرگ نیستند و امکان تحرک بیشتری را برای کسب و کار شما فراهم می کنند.
✓ در مقایسه با جوهرهای چاپ روی صفحه، کارتریج های جوهر نباید اتاق شما را به هم بریزند.
✓ وقتی پارچه را لمس می‌کنید، «چاپ» را روی پارچه احساس نمی‌کنید زیرا دستگاه‌های چاپ DTG جوهر را مستقیماً به پارچه تزریق می‌کنند.

معایب چاپ DTG:

✗ چاپگرهای DTG بهتر است برای چاپ فقط روی تیشرت های 100% پنبه ای (یا پارچه هایی با مقادیر زیاد) طراحی شوند.
هرچه تی شرت پنبه بیشتری داشته باشد، چاپ واضح تر خواهد بود.
✗ ماشین ها می توانند بسیار گران باشند.
✗ رنگ ها به مرور زمان از بین می روند.
✗ قرار دادن آثار هنری محدود.
✗ دستگاه چاپ DTG شما نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.

چاپ انتقال حرارت:

به طور خلاصه، چاپ انتقال حرارت شامل قرار دادن ورق های مواد انتقال دهنده روی لباس ها و سپس فشار دادن حرارتی آنها به منظور اعمال دائمی گرافیک سفارشی بر روی لباس ها است.
گرافیک مورد نظر ابتدا با استفاده از جوهر حلال بر روی کاغذ مخصوص انتقال حرارت به صورت دیجیتالی چاپ می شود. این نوع جوهر امکان انتقال طرح از کاغذ به تی شرت را با فشار دادن دستگاه پرس حرارتی فراهم می کند.
زیبایی چاپ انتقال حرارت این است که روی مواد و پارچه های مختلف کار می کند، تقریباً هیچ آشفتگی ایجاد نمی کند و در مقایسه با روش های دیگر به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.
روش‌های چاپ انتقال حرارت متفاوتی وجود دارد و ممکن است کمی گیج‌کننده باشد، اما نگران نباشید، اجازه دهید آنها را برای شما تجزیه کنم:

چاپ سابلیمیشن:

چاپ سابلیمیشن یکی از رایج ترین انواع چاپ انتقال حرارت است. روش کار چاپ دیجیتالی گرافیک و سپس حرارت دادن آنها برای انتقال رنگ روی تی شرت است. متفاوت از سایر روش‌های چاپ انتقال حرارت، چاپ سابلیمیشن رنگ با جوهر مبتنی بر رنگ کار می‌کند که با گرم شدن به گاز تبدیل می‌شود. گرما، فشار و زمان باعث می‌شود جوهرهای مبتنی بر رنگ از حالت جامد به حالت گاز تبدیل شوند و دوباره به حالت جامد برگردند. این کاملاً بی نظیر است زیرا گاز به پلی استر می پیوندد و بخشی از ماده می شود و نه یک لایه در بالا. جالبه، ها؟
سابلیمیشن یک تکنیک بسیار محبوب برای چاپ سراسری است. نه چاپ صفحه و نه چاپ DTG نمی توانند اثر چاپ سراسری را ایجاد کنند که چاپ سابلیمیشن رنگی انجام می دهد. تی شرت های چاپی سراسری به طراحان این امکان را می دهد که کاملاً خود را بیان کنند و تی شرت های منحصر به فردی ایجاد کنند.

مزایای چاپ سابلیمیشن:

✓ جوهر بخشی از پارچه تی شرت می شود و چاپ را برای مدت طولانی دوام می آورد.
✓ روی دست احساس نرمی می کند و قابل تنفس است.
چاپ‌ها محو نمی‌شوند، ترک نمی‌خورند، پوست می‌کنند یا خراب نمی‌شوند.

معایب چاپ سابلیمیشن رنگ:

✗ چین ها و چین ها، به عنوان مثال، ناحیه زیر آستین، رنگ نشده باقی می مانند.
✗ فقط با تی شرت های مبتنی بر پلی مخلوط کار می کند. هرچه پلی استر بیشتر روی تی شرت های شما باشد، رنگ های زنده تری خواهید داشت.
چاپ سابلیمیشن رنگ ارزان نیست.

چاپ ترانسفر پلاستیزول:

فرآیند چاپ انتقال پلاستیزول بسیار شبیه به چاپ صفحه است، فقط این که اثر هنری ابتدا با جوهر افشان روی کاغذ انتقال پلاستیزول چاپ می شود و سپس از این کاغذ برای پرس حرارتی طرح روی پیراهن استفاده می کنید.
همانطور که ممکن است استنباط کرده باشید، این روش چاپ تی شرت سفارشی به ما، مبتکران تی شرت، اجازه می دهد تا در صورت تمایل، بخشی از تجارت خود را برون سپاری کنیم. شرکت‌هایی هستند که می‌توانید طرح‌های خود را به آن‌ها بفرستید و روی کاغذ ترانسفر پلاستیزول با کیفیتی که نیاز دارید چاپ کنید و سپس برایتان ارسال کنید. هنگامی که آنها را دریافت کردید، می توانید طرح های خود را با پرس حرارتی روی تی شرت ها اعمال کنید. شگفت انگيز.

مزایای چاپ ترانسفر پلاستیزول:

✓ کیفیت مشابه چاپ روی صفحه است.
✓ می توانید چندین طرح را روی یک کاغذ ترانسفر جا داده و سپس آنها را برش دهید و جداگانه چاپ کنید.
✓ هیچ آشفتگی ایجاد نمی کند.
✓ این تکنیک برای آزمایش طرح های تی شرت خوب است. هنگامی که یک طرح شروع به فروش کرد، منطقی است که به سمت چاپ صفحه برویم.
✓ هم برای کارهای تمام رنگی و هم برای کارهای با رنگ های کم عالی است.
✓ امکان قرار دادن انواع قرار دادن روی تی شرت را فراهم می کند.

معایب چاپ ترانسفر پلاستیزول:

✗ اگر نقل و انتقالات درست انجام نشود، خیلی سریع شکسته و پاک می شوند.
✗ ممکن است تامین کنندگان حداقل ها را درخواست کنند.
✗ ممکن است برای یادگیری میزان فشار/دمای مناسب مورد نیاز برای این تکنیک جدید، چند بار دویدن طول بکشد، بنابراین پیشنهاد می‌کنم ابتدا چندین پرینت برای انجام برخی آزمایش‌ها بخواهید. تامین کننده شما به احتمال زیاد دستورالعمل هایی را برای شما ارسال می کند، در غیر این صورت، به سادگی با آنها تماس بگیرید و اگر خوب هستند، باید به شما کمک کنند.
✗ اجرای مقادیر زیاد گران و زمان بر است.

چاپ وینیل انتقال حرارت CAD-Cut:

CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) – چاپ برش یکی دیگر از روش های انتقال حرارت طرح ها بر روی تی شرت است. این روش چاپ تی‌شرت بیشتر برای چاپ اعداد، نام‌ها و آرم‌ها بر روی مواد وینیل CAD-Cut و سپس فشار دادن حرارتی آنها بر روی تی‌شرت‌ها یا پیراهن‌های ورزشی استفاده می‌شود.
به بیان ساده، این فرآیند شامل استفاده از ماشینی برای برش طرح ها و حروف روی تکه های وینیل رنگی است. سپس از یک پرس حرارتی برای انتقال هر وینیل به تیشرت استفاده می شود.
وینیل CAD-Cut برای چاپ لباس از 1 تا 3 رنگ در مقادیر کمتر، به عنوان مثال، سفارش یک تیم فوتبال، ایده آل است.

مزایای چاپ وینیل انتقال حرارت CAD-Cut:

✓ طول عمر مناسب.
✓ برای سفارشات کاری کوچک عالی است.
✓ وینیل را می توان به راحتی در هر نقطه از تی شرت اعمال کرد.
✓ وینیل را می توان بر روی انواع پارچه اعمال کرد.

معایب چاپ وینیل انتقال حرارت CAD-Cut:

✗ بریدن وینیل و علف هرز آن زمان زیادی می برد.
✗ رنگ های پنتون را نمی توان با چاپ وینیل ست کرد.
✗ این فقط برای گرافیک های ساده مانند طرح های متنی با اشکال اولیه مناسب است.

3 ایده بازاریابی برای تجارت تی شرت شما

لازم نیست منتظر بمانید تا طرح های خود را روی تی شرت ها چاپ کنید تا شروع به بازاریابی کنید. کاری که کارآفرینان تی‌شرت باهوش انجام می‌دهند این است که مدل‌های تی‌شرت ایجاد می‌کنند، پاسخ مخاطبان خود را اندازه‌گیری می‌کنند و ایده‌های جدید طراحی تی‌شرت خود را تایید می‌کنند.
به این ترتیب، اگر پاسخ مثبتی وجود داشت، می توانید به سادگی ادامه دهید و تی شرت های خود را چاپ کنید. در غیر این صورت، ممکن است ایده بهتری باشد و طرح های تی شرت خود را با ابزاری مانند سازنده طراحی تی شرت بهینه کنید.
خوب، بیایید چند نکته بازاریابی را برای تقویت تجارت تی شرت به شما ارائه دهیم:
نکته شماره 1: از مدل های تی شرت در وب سایت خود استفاده کنید
آیا تا به حال شده که وارد یک وب سایت پوشاک شوید و در ذهن خود بگویید، اوه چه وب سایت زیبایی! به احتمال زیاد تحت تاثیر مدل های جذاب لباس پوشیده شده اید. چاپ حامد می تواند به شما کمک کند مدل های زیبایی را در وب سایت خود ارائه دهید و ظاهر فوق العاده حرفه ای را ایجاد کنید!
نکته شماره 2: با مدل های تبلیغاتی تی شرت تبلیغ کنید
آیا از تبلیغات فیس بوک برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید؟ اگر نه، باید! فیس بوک یک گزینه تبلیغاتی عالی برای جذب مشتری بعدی شما در حالی که وقت خود را در فیس بوک یا اینستاگرام می گذراند، ارائه می دهد.
اگر تحقیقات شما به شما می گوید که بازار هدف شما به احتمال زیاد از این فناوری ها استفاده می کند، تبلیغات برای آنها از طریق این پلت فرم منطقی است. در اینجا یک راهنمای تبلیغات فیس بوک برای تجارت تی شرت شما و یک راهنمای تبلیغات اینستاگرام برای تجارت تی شرت شما وجود دارد.
مدل‌های تبلیغاتی تی‌شرت که من در مورد آنها صحبت می‌کنم، اساساً ماکت‌های تی‌شرت با متن هستند. افزودن متن به تصویری که در تبلیغات خود استفاده می کنید باید به شما کمک کند تا مخاطبان خود را برای خرید از وب سایت خود جذب و متقاعد کنید. متن را سفارشی کنید تا به مخاطبان خود بگویید که تخفیف فصلی جدیدی به فروشگاه خود اضافه کرده اید یا به زودی چیزهای جدیدی منتشر می شود!
نکته شماره 3: بازاریابی ویدیویی را با بودجه بالا به کار ببرید
هر کسی که گفت بازاریابی ویدئویی گران است اشتباه کرده است. به لطف ماکت‌های ویدیویی تی‌شرت ، می‌توانید از خانه ویدیوهایی از مدل‌هایی که طرح‌های تی‌شرت خود را پوشیده‌اند ایجاد کنید. همانند ابزارهایی که قبلا ذکر شد، فقط باید یک الگو را برای شروع انتخاب کنید و سپس اثر هنری خود را اضافه کنید،
سپس می توانید این ویدیو را دانلود کنید و از آن در وب سایت خود، در رسانه های اجتماعی، در تبلیغات و غیره استفاده کنید.
برای جمع بندی
من هنگام ایجاد این پست چیزهای زیادی یاد گرفتم، امیدوارم به شما هم کمک کرده باشد! روش‌های جدید چاپ تی‌شرت همچنان در حال ظهور هستند و آگاهی از گزینه‌های موجود برای همه ما در تجارت سفارشی تی‌شرت ضروری است.
همچنین، اگر مدتی است که در بازار بوده‌اید، به ایجاد برند لباس خود فکر کنید، یا اگر به آینده فکر می‌کنید و می‌خواهید درباره نحوه فروش طرح‌های تی‌شرت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید در مورد بهترین کلمه کلیدی سئوی ما بیشتر بخوانید.


hamedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *