منوی دسته بندی

5 نکته ای که باید در مورد چاپگرهای سابلیمیشن بدانید

تاریخچه سابلمیشن

چاپگر های سابلیمیشن

به دنیای چاپ سابلیمیشن رنگ خوش آمدید! بازارهای دکوراسیون منزل ، تابلوهای راهنمای نرم و پوشاک ورزشی رشد مداومی را تجربه کرده اند و چاپ سابلیمیشن یک راه عالی برای استفاده صاحبان مشاغل از این فرصت است.
در زیر، ما توضیح می دهیم که چاپ سابلیمیشن رنگ چیست و پنج نکته را که باید قبل از شروع بدانید، به اشتراک می گذاریم.
مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ برای یافتن چاپگر پارچه ای مناسب برای نیازها و بودجه خود، این چک لیست 10 مرحله ای را بارگیری کنید.

چاپ سابلیمیشن رنگ چیست؟

این شیمی پشت سابلیمیشن رنگ است که آن را به تکنیک صحیح چاپ روی محصولات روکش پلی استر تبدیل می کند. با استفاده از یک چاپگر جوهر افشان با فرمت گسترده، جوهرهای رنگ فرعی بر روی کاغذ مخصوص انتقال چاپ می شوند. از آنجا، جوهر با استفاده از پرس حرارتی از کاغذ به پارچه منتقل می شود. جوهر از حالت جامد به گاز تبدیل می شود و وارد الیاف پلی استر می شود.
پلیمرهای پلی استر هنگام گرم شدن متصل می شوند، که به گرافیک اجازه می دهد به سرعت به طور دائمی در مواد شما جاسازی شود. به عنوان یک گاز داغ، جوهر به جای اینکه فقط روی سطح چاپ شود، کاملاً به پارچه تزریق می شود و در نتیجه محصولاتی با دوام و با کیفیت بالا تولید می شود.
در مقایسه با چاپ جوهر افشان بر روی سایر مواد مانند کاغذ یا وینیل ، سابلیمیشن رنگ فرآیندی است که شامل مراحل متعددی می شود. اما نگران نباشید با دانش مناسب، سابلیمیشن رنگ می تواند یک تجارت لذت بخش و سودآور باشد. در اینجا آنچه برای شروع باید بدانید:

1. شما می توانید انواع زیادی از محصولات را چاپ کنید

همانطور که اشاره کردیم ، مواد روکش پلی استر و رزین پلی استر بسترهای مناسبی برای چاپ سابلیمیشن رنگ هستند. از آنجا که این چاپگرها در سبک ها و اندازه های مختلف موجود هستند، می توانید بر روی مجموعه ای از محصولات چاپ کنید از جمله:
برای چاپ روی لیوان یا ماگ (لیوان سرامیکی و حرارتی یا جادوییتیشرت ، لباس پرسنلی، بشقاب، سنگ، ساعت ، تابلوفرش ، شاسی ، پازل ، کوسن یا بالشت و … استفاده می شوند.
گرافیک با نور پس زمینه
گرافیک یا SEG: گرافیک روی پارچه های خاصی چاپ می شود که برای پشتیبانی از نوار سیلیکونی در لبه ها طراحی شده اند. این به این دلیل است که چاپ را می توان در یک قاب قرار داد.
موارد یادگاری
قاب های تلفن همراه
پدهای ماوس
لیوان های قهوه
برچسب چمدان
تخته های تخته
پلاک ها

2. شما باید از نوع خاصی از جوهر استفاده کنید

وقتی گرافیک خود را از کاغذ به پارچه منتقل می کنید، جوهر باید از حالت جامد به گاز تبدیل شود. از آنجا که فرایند شیمیایی برای سابلیمیشن رنگ بسیار خاص است، باید از نوع خاصی از جوهر استفاده کنید که به عنوان رنگهای پراکنده شناخته می شود (که معمولاً به عنوان “جوهرهای زیر رنگ” نامیده می شود).
این رنگها در دمای بالا قادرند از حالت جامد به حالت گازی بروند و به راحتی به پارچه های پلی استر متصل می شوند.
طیف رنگی رنگهای پراکنده فوق العاده پر جنب و جوش است. و ، برخی از مارک ها مانند Mimaki جوهرهای فلورسنت را معرفی کرده اند که می تواند برای افزایش دامنه رنگ حتی بیشتر استفاده شود!
از آنجا که رنگهای پراکنده به طور دائم به محصولات نهایی شما متصل می شوند، نتیجه گرافیک طولانی مدت است که کاملاً قابل شستشو است.

3. به چاپگر مخصوص سابلیمیشن رنگ نیاز دارید

چاپگرهای سابلیمیشن TNH_Dye_Sublimation
در حالی که مشابه سایر چاپگرهای با فرمت گسترده، چاپگرهای سابلیمیشن رنگ مخصوص برنامه dye-sub هستند. آنها از رنگهای پراکنده استفاده می کنند که فقط برای چاپ روی کاغذ انتقال استفاده می شود.
سابلیمیشن رشد فوق العاده ای را تجربه می کند و مجموعه ای عالی از چاپگرهای سابلیمیشن کننده رنگ از بهترین مارک های موجود در صنعت موجود است. در اینجا چند مورد وجود دارد که تیم ITNH به شدت توصیه می کند:
Mimaki TS55: این مدل عریض 74 اینچی در زمینه چاپ سابلیمیشن با تولید بالا پیشرو است.
Mimaki CJV300-160 Plus: با ترکیب گرافیک با کیفیت بالا و رنگ زیر با برش کانتور ، CJV300 برای تولید حجم بالا در موارد کوچک مانند ماگ قهوه مناسب است.
Epson F6370H: چاپگر سابلیمیشن رنگ رول به رول 64 اینچی اپسون برای همه کاره بودن طراحی شده است.
Mutoh RJ-900: این مدل 42 اینچی سطح اولیه یک چاپگر چهار رنگ رول به رول است که برای پوشاک و پرچم مناسب است.

Mutoh VJ-1638WX: مدل 64 اینچی ، این چاپگر Mutoh برای چاپ روزمره روی لیوان حرارتی ، انواع پیراهن و تیشرت ، چاپ کوسن و بالشت  و موارد دیگر ایده آل است.
طیف گسترده ای از چاپگرهای رنگی سابلیمیشن موجود به شما این امکان را می دهد که مناسب برنامه و بودجه خود را انتخاب کنید. چاپگرها از عرض 44 اینچ تا عرض 10 اینچ در دسترس هستند. برخی از آنها برای موارد مناسب طراحی شده اند شغل و دیگران قادر به تولید چشمگیر کارخانه هستند.

4. به تجهیزات اضافی نیاز دارید

پرس حرارتی ، خشک کن تونل و فر
فرایند سابلیمیشن رنگ شامل چندین مرحله است، اما تا زمانی که موارد زیر را داشته باشید، ساده و مستقیم هستند:

پرس حرارتی

پرس حرارتی شما به اندازه چاپگر سابلیمیشن رنگ شما اهمیت دارد. و درست مانند چاپگر شما، پرس های حرارتی در اندازه ها ، سبک ها و قیمت های مختلف در دسترس هستند. در اینجا چند مورد از رایج ترین انواع وجود دارد که به شما ایده می دهد چه چیزی در آنجا وجود دارد:
تختخواب مسطح: اگر در حال انتقال به اجسام جامد هستید، پرس تخت بهترین گزینه است. بعلاوه، آنها برای چاپ تی شرت هایی که به طرح های “همه جانبه” نیاز دارند، عالی هستند.
پرس تقویمی: این پرس ها از روغن یا طبل های گرمایش الکتریکی برای انتقال حرارت استفاده می کنند و برای پوشاک ، دکور و علائم نرم در نظر گرفته شده اند. پرس های تقویمی برای چاپ در حجم بالا بهترین هستند.

برش و دوخت

بسته به کاربرد دلخواه شما ، ممکن است گزینه های برش و دوخت را در نظر بگیرید. مانند چاپگر، این اقلام از تجهیزات ساده و نسبتاً ارزان تا تجهیزات بزرگ کارخانه را شامل می شود. بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا در مورد تجهیزاتی که مناسب شما هستند اطلاعات بیشتری کسب کنید.

5. سابلیمیشن رنگ مقرون به صرفه است

با مجموعه ای از تجهیزات مورد نیاز و فرآیند چند مرحله ای، چاپ سابلیمیشن رنگ زمانی گران و ترسناک بود. قیمت چاپگرها به تنهایی می تواند تا 20000 دلار باشد و این حتی هزینه پرس پرس را نیز شامل نمی شود.
در حال حاضر، بازار گسترش یافته است تا گزینه های بیشتری را برای انتخاب افراد در اختیار آنها قرار دهد و هزینه تجهیزات به طور چشمگیری کاهش یافته است. این فناوری نیز بهبود یافته است و فرایند سابلیمیشن را با چاپ با کیفیت بالاتر بسیار آسان کرده است.
برخی از بهترین نام ها در چاپ سابلیمیشن رنگ ، مانند Mimaki ، Epson و Mutoh ، اکنون چاپگرهایی با قیمت 10000 دلار یا کمتر ارائه می دهند. و اگر شما پتانسیل چاپ سابلیمیشن را برای جریان درآمد خود در نظر بگیرید برای محصولات پرفروشی مانند چاپ لیوان حرارتی یا چاپ تیشرت، این سرمایه گذاری ارزش آن را خواهد داشت.

سوالات متداول

1: هزینه چاپگر سابلیمیشن رنگ چقدر است؟

می توانید چاپگرهای سابلیمیشن کننده رنگ از مارک های برتر (Epson ، Mimaki ، Mutoh و غیره) را با قیمت زیر 10،000 دلار پیدا کنید. آنها با بزرگتر و سریعتر گران تر می شوند. همچنین، به خاطر داشته باشید که به تجهیزات اضافی – مانند پرس حرارتی یا دستگاه برش – نیز احتیاج خواهید داشت، بنابراین کل سرمایه گذاری بسته شما بیشتر از هزینه چاپگر خواهد بود.

2: یک چاپگر سابلیمیشن رنگ چه مدت دوام می آورد؟

پاسخ: مانند هر چیزی، هر چه کیفیت چاپگر شما بیشتر باشد، دوام بیشتری نیز خواهد داشت. چاپگر سابلیمیشن رنگ با کیفیت بالا باید 10 سال عمر کند.

3: آیتم سابلیمیشن رنگ من چقدر طول می کشد؟

پاسخ: از آنجا که فرایند سابلیمیشن شامل جوهرهای شیمیایی است که به یک ماده متصل می شوند، اقلام تزئین شده دائمی و قابل شستشو هستند. مقاومت در برابر محو شدن می تواند از جوهر به جوهر متفاوت باشد و این باید در زمینه برنامه شما با یک متخصص مشورت شود.
س: چگونه می توانم بدانم که یک مورد برای چه مدت باید سابلیمیشن شود؟ و چاپگر در چه دمایی باید باشد؟
پاسخ: این ممکن است کمی آزمایش و خطا داشته باشد زیرا به محصول مورد نظر شما بستگی دارد. به طور معمول ، زمان و دمای زیر توصیه می شود:
برای پارچه پلی استر – دمای اولیه 320 و ثانویه 350 به مدت 25 ثانیه
برای کالاهای سخت مانند چاپ عکس روی لیوان دمای اولیه 320 و ثانویه 350 به مدت 80 ثانیه – توصیه می کنیم مورد به مورد آزمایش کنید
در صورت شک، با سازنده چاپگر یا تامین کننده محصول خود تماس بگیرید تا تنظیمات مناسب اقلام شما را دریافت کنید.
اگر برای شروع کار با چاپ سابلیمیشن رنگ نیاز به کمک دارید می توانید در هر زمان برای مشاوره یا توصیه با ما تماس بگیرید.

amedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید

 

"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *