منوی دسته بندی

چگونه روی لیوان های سرامیکی در خانه چاپ کنیم؟

چاپ لیوان حرارتی

امروزه، ما از چاپ عکس روی لیوان سرامیکی به مناسبت های مختلف استفاده می کنیم. این روند ظروف سرامیکی را زیبا و جذاب نشان می دهد. با این حال، قرار دادن تصاویر خود روی لیوان سرامیکی روند پیچیده ای نیست. از این رو، هر کسی که دانش اولیه در مورد آن داشته باشد، می تواند روند کار را انجام دهد. امروز، ما در مورد دو روش چاپ بر روی لیوان های سرامیکی در خانه و سایر ظروف بحث خواهیم کرد.

در زیر دو روشی وجود دارد که ما برای این منظور استفاده می کنیم.

 1. اتو برقی
 2. پرس حرارتی

روش اتوی برقی: نحوه چاپ روی لیوان های سرامیکی در خانه

با این روش می توانید تصاویر خود را روی ماگ چاپ کنید. این روند در مراحل مختلف تکمیل می شود.

همانطور که در زیر ذکر شده است ، مواد مختلفی برای انجام این فرآیند مورد نیاز است.

 • اتو برقی
 • لیوان
 • چاپگر جوهر افشان
 • قیچی

مرحله به مرحله شروع خواهیم کرد:

انتخاب لیوان

انواع مختلف لیوان در بازار نزدیک موجود است. می توانید هر لیوان سرامیکی را انتخاب کرده و تصویر خود را بر روی آن جای گذاری کنید. اگر در انتخاب لیوان دقت کنید، به شما کمک می کند. به عنوان مثال، اگر رنگ لیوان و عکس دقیقاً مطابقت داشته باشد، ظاهر خوبی نخواهد داشت. سعی کنید تضادی بین رنگ و عکسی که می خواهید روی آن چاپ کنید داشته باشید. بهتر است از لیوان سرامیکی سفید استفاده کنید و از عکس تیره استفاده کنید.

انتخاب تصویر

مرحله بعدی انتخاب عکس است. پس از انتخاب عکس، باید آن را چاپ کنید. بهتر است به وضوح تصویر اهمیت دهید. اگر وضوح تصویر خوب نیست، تصویر را تغییر دهید. هرچه کیفیت تصاویر بالاتر باشد کیفیت چاپ نیز بیشتر خواهد شد.

چاپ عکس روی لیوان
چاپ عکس روی لیوان

چاپ عکس روی کاغذ

پس از انتخاب کاغذ، باید آن را روی کاغذ چاپ کنید. اما کاغذی که برای چاپ استفاده می شود ساده نیست. برای این منظور باید از کاغذ تصعید استفاده کنید. کاغذ تصعید کیفیتی دارد که می تواند تصویر را روی هر سطح سختی منتقل کند. ما اغلب کاغذ انتقال تصعید یا کاغذ عکس برگردان را می گوییم.

اکنون زمان چسباندن تصویر روی سطح است. می توانید تصویر را در هر جهت یا ابعادی که می خواهید جای گذاری کنید. این به نوع تصویری که قصد استفاده از آن را داریم بستگی دارد. می توانید آن را به صورت یک طرفه یا دور لیوان حلقه کنید. قبل از قرار دادن تصویر، مطمئن شوید که آنها را کاملاً تمیز کرده اید. هر متن یا صفحه ای را از سطح لیوان پاک کنید. هنگام چسباندن تصویر روی لیوان، مطمئن شوید که کاغذ جا به جا نشده است.

گرم کردن لیوان با اتو
گرم کردن لیوان با اتو

گرم کردن سطح لیوان

هنگامی که تصویر خود را روی سطح ثابت کردید، باید سطح را گرم کنید. در این روش ما برای گرم کردن سطح از پرس حرارتی کمک خواهیم گرفت. مدت زمان این جلسه چندان طولانی نیست. به طور معمول این روند را برای 2 تا 3 دقیقه ادامه می دهیم. در این مدت ، تصویر بر روی سطح لیوان انتقال می یابد. یک مقاله محبوب ، چگونه می توان یک لامپ سرامیکی را رنگ کرد؟

سطح لیوان های سرامیکی را تمیز کنید

بعد از اینکه 2 تا 3 دقیقه تصویر را گرم کردید ، وقت آن است که کاغذ انتقال را بردارید. هنگام برداشتن کاغذ انتقال بسیار مراقب باشید. تند و سریع می تواند شکل گیری تصویر را روی لیوان به هم بزند. سعی کنید کاغذ انتقال را با دقت زیاد جدا کنید. برای این منظور باید از تصاویر کوچک خود استفاده کنید. بعد از اینکه کاغذ انتقال را جدا کردید ، لیوان را کاملا تمیز کنید.

روش پرس حرارتی: نحوه نصب چاپ عکس بر روی لیوان های سرامیکی در خانه

این دومین روشی است که برای چسباندن تصاویر روی لیوان و ظروف سفالی استفاده می شود. در بسیاری از مراحل تکمیل شده و استفاده از پرس حرارتی به جای اتو برقی استفاده می شود.

این روش از مراحل زیر تشکیل شده است

 • عکس خود را انتخاب کنید
 • عکس خود را چاپ کنید
 • عکس خود را متناسب با لیوان سرامیکی خود ببرید
 • تنظیم پرس حرارتی لیوان تصعید خود را تنظیم کنید
 • لیوان خود را در دستگاه پرس قرار دهید
 • لیوان را بردارید
 • خنک کننده
چاپ لیوان با پرس حرارتی
آموزش چاپ عکس روی لیوان

ما مراحل خود را مرحله به مرحله آغاز خواهیم کرد

عکس خود را انتخاب کنید

این اولین قدم در روند تصعید است. انتخاب عکس آسان است. با این حال، باید مراقب باشید. هنگام انتخاب عکس، این مورد را بخاطر بسپارید که لیوان باید دارای پوشش خاصی برای چاپ تصعید باشد. لیوان ها، در کارخانه تصعید یا سابلیمیشن می شوند نمی توانید تصعید لیوان را خودتان در خانه انجام بدهید. برای این منظور از ظروف تصعید شده استفاده نمایید.

عکس خود را چاپ کنید

هنگامی که عکس را انتخاب کردید، می روید تا عکس خود را روی کاغذ چاپ کنید. بعلاوه، یادتان باشد که از کاغذ انتقال استفاده کنید. کیفیت کاغذ انتقال باید خوب باشد. به همان اندازه مهم، به یاد داشته باشید که باید آن را در سمت راست یا کاغذ بپوشانید.

کاغذ خود را مناسب اندازه لیوان برش دهید

هنگام برش کاغذ، به یاد داشته باشید که از هر دو طرف کاغذ ببرید. علاوه بر این، کاغذ به گونه ای برش داده می شود که باید کوچکتر از یک لیوان باشد. بنابراین، می تواند روی لیوان شما جا بیفتد، و ظاهر مناسبی به آن ببخشد. با این حال، مراقب باشید که کاغذ محکم فشار داده شود.

تنظیم

برای تهیه چاپگر سابلیمیشن لیوان، دما تنظیم شده است تا 360 درجه فارنهایت. روی “متوسط ​​سنگین” تنظیم شده است و تایمر تنظیم آن از 80 ثانیه تنظیم شده است.

قرار دادن لیوان سرامیکی در فشار گرما

در حالی که دمای 360 درجه فارنهایت بدست می آید، ما آماده گرم کردن لیوان هستیم.

ماگ را با دقت درون یک پرس گرم قرار می دهیم. علاوه بر این، از کاغذ انتقال نیز مراقبت کنید. مراقب باشید که کاغذ انتقال چین خورده نباشد، در حالی که لیوان را در فشار گرم قرار می دهید. اکنون، فشار را به آرامی می بندیم و فرایند تصعید را شروع می کنیم.

لیوان سرامیکی را بردارید

پس از انتظار برای زمان مورد نظر، پرس حرارتی را باز می کنیم و لیوان را با دقت برمی داریم. ما لیوان را با استفاده از دستکش مقاوم در برابر حرارت برمی داریم زیرا لیوان داغ خواهد بود.

این گام بسیار مهم است. ما باید لیوان را برداریم، و بعد از برداشتن لیوان، باید نوار روی لیوان را برداریم. این کار بسیار دقیق انجام می شود زیرا اگر با دقت آن را انجام ندهیم کل طرح را بهم می زند. علاوه بر این، تمام تلاش ما به هدر خواهد رفت. می توانیم از چاقو یا موچین کاغذ را از روی لیوان برداریم.

بگذارید تا خنک شود

بعد از اینکه نوارها را از لیوان جدا کردیم، روند کار ما تقریباً کامل است. مرحله بعدی خنک کردن محصولات تازه ساخته شده است. این یک فرایند آسان است و به هیچ تجربه ای نیاز ندارد. فنجان خود را کنار بگذارید و اجازه دهید برای مدت طولانی خنک شود.

لطفاً جام را از طرفی که گرم است لمس نکنید. شما بچه ها این کار را می کنید لطفا فنجان خود را داخل یخچال قرار ندهید تا سریع خنک شود. بگذارید طبیعی آن را خنک کند و اگر می خواهید از فن برای خنک کردن سریع آن استفاده کنید ایده بهتری خواهد بود. بنابراین ما امیدواریم که آموزش چاپ لیوان سرامیکی در خانه به شما کمک کند.

amedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *