منوی دسته بندی

نحوه چاپ روی لیوان

چاپ ماگ

نحوه چاپ روی لیوان

چاپ لیوانهای شخصی دهه های متمادی محبوب بوده اند. تمام انبارهای ما پر از لیوان هایی با رنگ و سبک های مختلف است اما هنوز هم بیشتر می خریم. شما این را تشخیص می دهید و به همین دلیل است که به دنبال یادگیری نحوه چاپ روی لیوان هستید. در این مقاله به نحوه چاپ روی لیوان خواهیم پرداخت:

انواع مختلف لیوانهایی که می توانید روی آنها چاپ کنید کدامند؟

چگونه لیوان ها را با چاپ دیجیتال شخصی چاپ می کنیم؟

با چاپ روی لیوان چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

مراحل چاپ روی لیوان چیست؟

انواع مختلف لیوانهایی که می توانید روی آنها چاپ کنید کدامند؟

رایج ترین لیوانی که چاپ شده آن را مشاهده می کنیم لیوان سفید استاندارد شما است. ما همه تعدادی از این لیوان ها را داریم. دلیل متداول ترین دلیل این امر این است که این یکی از روشهای قدیمی برای چاپ روی لیوان است. این فناوری از دهه ها قبل وجود داشته است. بعداً می توانیم بیشتر وارد فرآیندهای خاص شویم. با این حال، در حال حاضر ما از این به عنوان لیوان روکش شده یاد خواهیم کرد.

چاپ عکس روی فنجان

چاپ لیوان های روکش دار

لیوانهای روکش دار با مواد پلاستیکی مخصوصی که برای «دریافت» چاپ طراحی شده اند، روکش می شوند. این سطح باید سفید باشد، مثل اینکه رنگ دیگری داشته باشد و در رنگ جوهر چاپ شده شما تداخل ایجاد کند. (به مخلوط کردن آبی و زرد برای سبز کردن فکر کنید)


چاپ لیوان بدون روکش

لیوانهای بدون روکش بیشتر هنگامی مشاهده می شوند که لیوان های را رنگی مشاهده کنید. اینها به طور کلی یک سرامیک واقعی و بدون پوشش اضافی هستند. آنها ممکن است رنگ آمیزی، رنگ آمیزی یا روش دیگری برای ایجاد رنگهای متنوع داشته باشند. با این حال، آنها حاوی آن پوشش پایه پلاستیکی نیستند.

چاپ لیوان استوانه ای و مخروطی

لیوان های استوانه ای و مخروطی در اصل دو شکلی هستند که برای چاپ به آنها برخورد خواهید کرد. اینها یا به شکل سایپول (بالا و پایین یک اندازه هستند) یا مخروطی شکل (بالا و پایین اندازه های مختلفی دارند. به طور کلی هنگام چاپ روی لیوان، کار با لیوان استوانه ای ساده تر خواهد بود. دلایل آن ساده است:

 • تقریبا می توانید از هر لیوان پرس استفاده کنید
 • شما می توانید از لیوان های ساده استفاده کنید
 • لازم نیست که هنر خود را برای ماگ مخروطی جبران کنید

چاپ لیوان های عجیب و غریب

لیوان های عجیب و غریب باید آخرین انتخاب شما برای چاپ باشد. اگر می خواهید عکس های دیجیتال، آرم و سایر تصاویر رنگی را روی لیوان ها قرار دهید، نمی خواهید یک لیوان عجیب و غریب داشته باشید. برای چاپ خوب و حتی لیوان شما بسیار چالش برانگیز خواهد بود. این اشکال غالباً گرد یا بسیار ناهموار هستند تا فشار و دمای مناسب لازم برای انتقال چاپ از کاغذ به لیوان را بدست آورند.

چگونه لیوان ها را با چاپ دیجیتال شخصی چاپ می کنیم؟

در اصل دو روش برای چاپ دیجیتالی تمام رنگی روی لیوان ها وجود دارد: چاپ سابلیمیشن و چاپ تونر سفید.


چاپ لیوان با روش سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن یکی از رایج ترین روش های چاپ روی لیوان است. این یک فرآیند استفاده از جوهر و کاغذ مخصوص برای چاپ تصویر شما است. سپس برای مدت طولانی گرمای زیادی اعمال می کنید. این باعث می شود که چاپ از کاغذ شما به لیوان منتقل شود. این روند در سال 1957 توسط نوئل دو پلاس در فرانسه اختراع شد.

فواید چاپ لیوان سابلیمیشن:

 • هزینه اولیه پایین تر سرمایه گذاری برای چاپگرها و کاغذ
 • بسیاری از مکان ها جای خالی فروشی را دارند
 • این فرایندی است که بیش از 60 سال وجود داشته است
 • خراش تصویر پس از اعمال بسیار سخت است
چاپ لیوان
نکات منفی لیوان چاپ سابلیمیشن رنگ:
 • فقط روی لیوانهای روکش دار خاص کار می کند
 • فقط روی لیوان های سفید کار می کند
 • هزینه جایگزینی جوهر با گذشت زمان می تواند هزینه بر باشد
 • چاپ جوهر افشان به طور کلی به طرز دردناکی کند است

چاپ لیوان با چاپگر تونر سفید

چاپگر تونر سفید آخرین فناوری چاپ روی لیوان است. این شامل استفاده از L.E.D. چاپگرها از OKI8432wt برای چاپ انتقال تمام رنگی روی کاغذ انتقال پوشش دار مخصوص استفاده می کنند. این فناوری فقط سازگاری جدیدی برای فناوری است که دهه هاست وجود دارد. این چاپگرها کاملاً شبیه چاپگرهای دستگاه کپی است که دهه ها پیش استفاده می کردید. آیا تا به حال مجبور شده اید که یک کارتریج تونر بردارید و آن را تکان دهید تا چند چاپ دیگر داشته باشید؟ این بسیار نزدیک به آنچه این فن آوری است است. تونر خود یک ماده پلاستیکی است، بنابراین می توان آن را تقریباً به هر چیزی منتقل کرد، از جمله چاپ روی لیوان ها. علاوه بر این، تونر سفید نیز وجود دارد. همین امر باعث انقلابی شدن توانایی چاپ سفید می شود.

مزایای چاپ تونر سفید روی لیوان:

 • شما به لیوان های مخصوص روکش شده احتیاج ندارید
 • شما می توانید روی هر لیوان رنگی چاپ کنید، فقط نباید سفید باشد
 • شما می توانید روی لیوان رنگی رنگ سفید چاپ کنید (بسیار نادرتر و ارزش پول بیشتری)
 • شما در حال کار با فناوری اثبات شده اما پیشرفته ای هستید که چیزی فراتر از چاپ لیوان است
 • چاپگر فوق العاده سریع است
 • بدون جوهر مایع
نکات منفی چاپ تونر سفید روی لیوان ها:
 • سرمایه گذاری اولیه بیشتر از چاپگر سابلیمیشن خواهد بود
 • اگر آن را به درستی اعمال نکنید، می توان آن را راحت تر خراش داد

از آنجا که شما با تونر رنگی و سفید چاپ می کنید، باید مهارت های گرافیکی خود را تقویت کنید.

فناوری چاپ روی لیوان بسیار طولانی شده است و یادگیری آن نسبتاً آسان است. این یک چیز شگفت انگیز در مورد یادگیری نحوه چاپ در لیوان است، اگر مهارت و تجهیزات را داشته باشید، این یک فرصت تجاری عالی برای هر کسی است.

با چاپ روی لیوان چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

درباره فروش و بازاریابی لیوان چاپی شخصی اطلاعات زیادی می توان ارائه داد. با این حال، بهترین کار این است که به برخی از ریاضیات ساده نگاه کنید.

هزینه خرید لیوان خالی (تخمین زده شده): 2 تا 4 دلار

هزینه چاپ روی لیوان (تخمین زده شده): 0.05 – 1 دلار

این بدان معناست که شما می توانید لیوان های شخصی را با هزینه ای در حدود $ 2 – 5 دلار ایجاد کنید. این همه با توجه به نوع لیوانی که خریداری می کنید تعیین می شود (رنگ سفید ساده ارزان تر خواهد بود) و اندازه چاپی که روی لیوان قرار می دهید.

حالا همه ما لیوان های زیادی داریم که خریداری کرده ایم و به آنها هدیه داده ایم و می دانیم که آنها به راحتی از 10-15 دلار متغیر هستند. اگر به ویژه منحصر به فرد باشند، می توانند حتی دو برابر این اعداد باشند.

به راحتی می توان فهمید که برای هر لیوانی که می فروشید می توانید بیش از دو برابر پول خود را بدست آورید. این یک فرصت عالی تجاری است.

لیوان های چاپی چقدر خوب شسته می شوند؟

این در واقع پیچیده ترین سوال است که می توان پرسید زیرا به خیلی از موارد بستگی دارد. به چه چیزی بستگی دارد؟

چگونه لیوان را چاپ کردید؟
آیا از طریق ماشین ظرفشویی استفاده می شود؟
آیا ماشین ظرفشویی تجاری است یا ماشین ظرفشویی خانگی؟
از چه شوینده ای استفاده می شود؟
آیا آنها یک شستشوی با دمای بالا یا شستشوی با دمای پایین انجام می دهند؟
آیا با دست شسته می شود؟
آیا مواد لیوان صاف است یا بافت؟

واقعاً وقتی نوبت به آن می رسد، لیوان ها با آب و صابون و بدون سایش خیلی خوب شسته می شوند. هر زمان که گرمای بیشتری، ساییدگی، مواد شیمیایی بیشتری به آن اضافه کنید … ماندگاری ماگ حرارتی را کاهش می دهید. همه ما لیوان هایی داریم که با دست می شویم، و سایر کارهایی که برای ما ریختن در ماشین ظرفشویی مهم نیست. به مشتریان خود توصیه کنید برای بهترین زندگی شستشوی دست را انجام دهند.

مراحل چاپ روی لیوان چیست؟

مهم نیست که از چه فناوری برای چاپ روی لیوان استفاده می کنید، مراحل نسبتاً یکسان است.

 1. هنر خود را خلق کنید.

شما می خواهید با استفاده از CorelDraw ، Photoshop یا سایر نرم افزارهای هنری طراحی کنید. اگر شما یک هنرمند نیستید می توانید از خدماتی مانند https://www.hamedprint.ir/  استفاده کنید تا هنر خود را توسط یک حرفه ای ایجاد کنید.

توجه: این مهمترین مرحله است. اگر هنر بدی داشته باشید، لیوانی بد ظاهر خواهید داشت.

 1. روی کاغذ انتقال چاپ کنید.

طرح شما به صورت آینه چاپ خواهد شد. این بدان معناست که وقتی از چاپگر خارج می شود ، به عقب نگاه می کند. به یاد داشته باشید که از کاغذ به لیوان منتقل می شود. وقتی کاغذ را برعکس می چرخانید ، چاپ در واقع جهت درست را دارد.

 1. گرما را با استفاده از ماگ پرس یا ماگ بسته بندی در اجاق بگذارید.

فشار کلید انتقال چاپ است. نمی توانید یک انتقال را روی لیوان بچسبانید و آن را بپزید. فشار کمک می کند تا آن تصویر به لیوان منتقل شود. بدون فشار، فقط قسمت هایی از چاپ شما منتقل می شود.

توجه: چرا به فشار نیاز دارید؟ خیلی ساده است. به نحوه استفاده چاپگر خود از 4 رنگ برای چاپ تن رنگ فکر کنید. این کار را با قرار دادن مقادیر مختلف از هر رنگ در هر پیکسل کوچک انجام می دهد. بنابراین اگر آن را بالا ببریم، رنگ زرد ممکن است فقط یک قطره جوهر یا تونر داشته باشد. اما رنگ بنفش ممکن است 5 قطره جوهر یا تونر داشته باشد تا به این رنگ تیره تر برسد. این بدان معنی است که چاپ شما مسطح نیست، یک طیف کوهستانی میکروسکوپی از رنگ است. فشار باعث می شود که همه آن تپه ها و دره های کوچک به لیوان شما منتقل شوند.

 1. بگذارید لیوان شما خنک شود.

این مرحله ای است که عجله به معنی شکست است. شما می خواهید منتظر بمانید تا واکنش های شیمیایی متوقف شود، بنابراین وقتی کاغذ انتقال خود را جدا می کنید، تصویر به لیوان شما منتقل می شود. مردم از بسته های خنک یا حتی یخچال برای تسریع در این روند استفاده می کنند. با این حال، می تواند به همان سادگی باشد که اجازه دهید مدتی در سایت قرار بگیرد. کاغذ انتقالی خود را کاملا خنک کنید.

 1. لیوان خود را تمام کنید.

این ممکن است با پختن آن برای وقت اضافی یا تمیز کردن آن با مواد باقیمانده مخصوص حذف مواد شیمیایی باشد. مطمئن شوید که دستورالعمل های مربوط به روش خاص خود را در مورد چگونگی نیاز به پایان چاپ لیوان خود بررسی کنید.

شما امروز چیزهای زیادی در مورد نحوه چاپ روی لیوان یاد گرفته اید. این می تواند یک روند بسیار سرگرم کننده و پاداش آور باشد. این فقط به برخی از تجهیزات خاص، برخی از تمرین و صبر نیاز دارد. تجارت چاپ ماگ بسیار زیاد است و مردم همیشه به فکر روش های جدید شخصی سازی لیوان حرارتی هستند. در اینجا چند ایده برای الهام بخشیدن به شما آورده شده است.

 • چاپ لیوان فارغ التحصیلی

 • چاپ لیوان های مونوگرام

 • چاپ نقل قول ها مردم به گفتن معروف هستند (حکمت مادر یا پدر)

 • چاپ لیوان گربه ای سفارشی

 • چاپ لیوان سگ سفارشی

 • چاپ آیه مورد علاقه کتاب مقدس

 • چاپ لیوان تولد

 • چاپ لیوان هدایای شرکتی

 • چاپ لیوان هدیه استخدام جدید

اگر می خواهید در مورد چگونگی چاپ لیوان یا نحوه ورود به تجارت چاپ لیوان سفارشی بیشتر بدانید، حتماً با یکی از افراد حرفه ای ما به صورت زنده صحبت کنید یا از طریق 09154871379 با ما تماس بگیرید.

hamedprint.ir ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات، طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *