منوی دسته بندی

تاریخچه سابلیمیشن

تاریخچه سابلمیشن

تاریخچه سابلیمیشن

آیا تا به حال خواسته اید بدانید که سابلیمیشن از کجا شروع شد؟

“در سال 1957، چاپ رنگ وارد کار شد. از یک دستگاه چاپ برای انتقال رنگ بر روی مواد مانند پلاستیک، کاغذ یا پارچه، با استفاده از گرما استفاده شد. نام سابلیمیشن به این دلیل استفاده شد که از رنگ برای انتقال بین حالت جامد استفاده شده است. و حالت گاز بدون عبور از حالت مایع. “
سابلیمیشن فرآیند چاپی شناخته شده ای است که از گرما برای انتقال رنگ به مواد مختلف سابلیمیشن پسند استفاده می کند.
چاپ سابلیمیشن رنگ، یک فناوری چاپ دیجیتال است که معمولاً برای موارد مختلف جدید مانند جلد تلفن همراه، لیوان قهوه و غیره استفاده می شود.

فرآیند

شما باید کارهای هنری خود را با توجه به مواد مصرفی متعالی طراحی کنید، استفاده از الگوی شخصی خود داشتن اندازه را آسان می کند. بنابراین، اگر در حال چاپ لیوان حرارتی استاندارد هستید، می دانید که سطح چاپ شده باید (21 در 9 سانتی متر) باشد، پس از استفاده از طرح خود در برنامه رایانه خود با استفاده از رنگ های CMYK. اطمینان حاصل کنید که آثار هنری شما از بالاترین کیفیت برخوردار است تا بهترین کیفیت چاپ را روی موارد مصرفی خالی خود داشته باشید.

اگر روی آثار هنری شما یک خط نامطلوب وجود دارد، بدون توجه به آن، حتماً بدانید که سابلیمیشن می شود.

نکته دیگر در بیشتر موارد استفاده از تنظیمات تصویر آینه است، در مواردی که از شیشه استفاده نمی شود. بنابراین، دفعه بعدی که این کار را انجام می دهید این را بخاطر بسپارید!
بنابراین، پس از آماده شدن طرح خود، شما در حال چاپ صفحه طرح افقی یا صفحه پرتره (بسته به نوع مصرفی خود) خواهید بود. هنگام چاپ سابلیمیشن، رنگ ها به صفحات انتقال (که می توانند توسط ما خریداری شوند) به ویژه برای استفاده از سابلیمیشن طراحی شده اند.
مرحله بعدی، پس از چاپ طرح مورد نظر خود، قرار دادن کاغذ سابلیمیشن خود بر روی یک پرس حرارتی همراه با کالای مصرفی خالی برای سابلیمیشن است. این می تواند با استفاده از ورق تفلون شما (مانع ایجاد فشار حرارت در بستر شما) یا پد nomex شما شود (بستر خود را بلند کنید بنابراین هنگام فشار دادن، نتیجه نهایی تصویری با کیفیت بالاتر ارائه می دهد، که معمولاً در موارد فلزی شما استفاده می شود مانند فندک زیپو یا وسایل شیشه ای.

انتقال تصویر

برای انتقال تصویر از کاغذ به مورد مصرفی خالی، نیاز به یک فرآیند فشار حرارتی است که ترکیبی از زمان (دقیقه / ثانیه)، دما (فارنهایت یا سانتیگراد) و کنترل فشار (نور / متوسط / زیاد) باشد. تمام این ترکیبات متناسب با نوع کالای خالی مصرفی مورد استفاده شما تغییر خواهد کرد.
اگر شیشه باشد، استفاده از فشار نور (می تواند با گرما ترک بخورد) شناخته می شود، با درجه حرارت پایین و بسته به فشار حرارت شما از تنظیم فارنهایت یا سانتیگراد استفاده می شود.

بهترین نتیجه نهایی فرایند سابلیمیشن برای چاپ عکس روی لیوان با وضوح بالا لازم است. با این تمایل که چاپ تحت هیچ شرایطی ترک نخورد، محو شود و یا حتی شروع به کندن لایه برداری کند.

نتیجه نهایی

کیفیت محصول شما نیز متأثر از محصول خام سابلیمیشنی هست  که استفاده می کنید، برای بهترین نتیجه شما نیاز به یک تامین کننده خالی از مواد مصرفی سابلیمیشن با کیفیت بالا دارید. اگر مواد خام برای چاپ عکس روی لیوان حرارتی یا چاپ عکس روی تیشرت در حد استاندارد نباشد، نتیجه نهایی شما بی کیفیت خواهد بود، حتی اگر بهترین دستگاه های چاپ یا چاپگر را در ساخت اینها داشته باشید!
بنابراین اکنون می دانید تاریخچه شروع سابلیمیشن در سال1957 بود. اطمینان حاصل کنید که از کجا شروع شده است، چگونه کار می کند، چه کاری باید انجام شود و چه مواردی، بهترین روش های “میانبر” و بهترین توصیه برای چاپ با کیفیت بالا را بدانید ……  

amedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *