منوی دسته بندی

بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن – پلی استر، پلی مخلوط، پنبه و موارد دیگر

بهترین پارچه برای چاپ

بهترین پارچه برای چاپ سابلیمیشن

چگونه شروع کنیم

موفقیت با چاپ سابلیمیشن، فرآیندی دشوار اما پربار است. اولین قدم برای رسیدن به این موفقیت، یافتن جایگاه خود و تولید مواد با کیفیت بالا برای آن است. اما چه نوع پارچه ای باید برای کسب و کار سابلیمیشن خود استفاده کنید؟ آیا باید از مخلوط پلی، ترکیب نایلون/لیکرا، یا شاید از مواد پنبه-پلی استفاده کنید؟ ما مزایا و معایب هر یک از این پارچه‌ ها و اینکه چگونه می‌تواند بر کسب و کار سابلیمیشن رنگ شما تأثیر بگذارد را بررسی خواهیم کرد.
اما ابتدا، روی پارچه‌های معمولی سابلیمیشن، کنار بگذارید
قبل از اینکه به جزئیات پارچه های ذکر شده در بالا بپردازیم، اجازه دهید یک قانون سریع و آسان را برای شما تعیین کنیم که باید از آن پیروی کنید. یک قانون کلی در اینجا این است که اگر پارچه ساخته دست انسان است، احتمالاً می توانید از سابلیمیشن برای انتقال طرح های خود استفاده کنید. دلیل این امر بسیار ساده است. جوهر سابلیمیشن جوهر رنگی مبتنی بر آب است که با اعمال حرارت و فشار باعث تبدیل آن به گاز می شود. این گاز با مولکول های پلی استر پیوند می زند و مولکول ها را می کشد تا طرح های ما را منتقل کند.

پارچه پنبه ای برای چاپ سابلیمیشن

پنبه – برای چاپ سابلیمیشن رنگ خیلی عالی نیست
بنابراین هشدار، پنبه بهترین ماده برای سابلیمیشن نیست. در واقع، مستقیماً خوب نیست. دلیل اینکه معمولاً از پنبه در سابلیمیشن استفاده نمی شود این است که الیاف طبیعی موجود در پنبه به طور دائم با رنگ های موجود در جوهر سابلیمیشن پیوند نمی خورد. می‌توانید با طرح‌های خود یک بستر پنبه‌ای بالا را چاپ کنید، و آنها جوهر را به طور موقت چاپ می‌کنند – اما تقریباً بلافاصله پاک می‌شوند. پیوند بین رنگ های موجود در جوهر شما و الیاف پنبه طبیعی دائمی نیست و جوهر به راحتی پاک می شود.
چند راه برای کمک به این فرآیند پیوند وجود دارد – اما آنها به خصوص رایج نیستند و به خوبی سایر روش های انتقال نیستند.

بهترین پارچه برای چاپ

پوشش‌های تخصصی، مانند Polyfog، و کاغذ انتقال تخصصی، مانند کاغذ Reveal S، می‌توانند به شما اجازه دهند طرح‌های خود را به لایه‌های پنبه‌ای منتقل کنید – البته با کیفیت پایین‌تر. این نوع از پوشش‌های تخصصی می‌توانند پلیمری را به زیرلایه پنبه وارد کنند که به رنگ‌ها اجازه می‌دهد تا به طور دائمی مواد را بچسبانند و مواد را رنگ کنند. اگر چیزی است که به آن علاقه دارید، قطعا ارزش کاوش را دارد، اما روش‌های انتقال دیگری وجود دارد که ممکن است برای انتقال طرح‌های باکیفیت شما ارزش بیشتری داشته باشد.

پلی استر – استاندارد پیشرو برای چاپ سابلیمیشن

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مواد و ترکیبات پلی استر بستری ایده‌آل برای انتقال طرح‌های شما با بالاترین کیفیت هستند. رنگ های موجود در جوهر سابلیمیشن قادر به پیوند با مولکول های پلی استر هستند و به شما امکان می دهند طرح های خود را با بالاترین کیفیت انتقال دهید.
پلی استر یک اشکال اساسی دارد. مردم پلی استر را دوست ندارند. پلی استر برای تعداد زیادی از افراد کمی ناراحت کننده تر و خارش آور است – و گاهی اوقات می تواند از چرخه های شستشوی کمتری نسبت به پنبه و سایر الیاف طبیعی دوام بیاورد. الیاف پلی استر در پارچه اغلب بسیار کوچکتر از الیاف طبیعی خود هستند، و به راحتی می توانند از بین بروند. اگر به یک پیراهن ورزشی یا خشک در کمد خود نگاه کنید ممکن است متوجه شوید که بسته‌های قرص کوچکی روی لبه پارچه ظاهر می‌شوند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند از مواد ترکیبی استفاده کنند.

ترکیبات پلی استر می توانند مزایای زیادی نسبت به پارچه های 100% پلی استر داشته باشند، زیرا اغلب در هنگام پوشیدن و شستن، احساس راحتی بیشتری می کنند و عمر طولانی تری دارند. ممکن است در هنگام استفاده از مخلوط های پلی با برخی مشکلات با انتقال ناهموار یا انتقال نور مواجه شوید. از آنجایی که شما در حال سابلیمیشن تا مواد 100% پلی استر هستید، جوهرهای سابلیمیشنی که استفاده می کنید فقط می توانند با بخشی از مواد ترکیب شوند. بنابراین اگر از پارچه پلی استر کم استفاده می کنید، طرح شما به طور کامل به مواد منتقل نمی شود. به طور کلی، شما می خواهید حداقل 40٪ محتوای پلی استر را هدف قرار دهید. اگر کسب و کار شما به انتقال بهتری نیاز دارد، پس محتوای بالاتر را هدف قرار دهید و بالعکس.

سایر مواد رنگرزی سابلیمیشن

نایلون، لیکرا، و … ارزش بررسی را دارد
بسیاری از افراد در صنعت ترجیح می دهند از مواد ترکیبی حاوی نایلون، لاکرا، اسپندکس و مواد دیگر استفاده کنند. به طور کلی، می‌توانید از قانون سرانگشتی از بالا برای قضاوت در مورد اینکه آیا پارچه شما می‌تواند سابلیمیشن شود یا خیر استفاده کنید. البته تا زمانی که ساخته دست بشر باشد! اما این قانون همه چیز را شامل نمی شود – به خصوص وقتی صحبت از این نوع مواد می شود.
نکته شماره یک که باید در مورد این ترکیبات خاص مراقب باشید (به غیر از اطمینان از اینکه محتوای پلی شما به اندازه کافی زیاد است) این است که مطمئن شوید مواد را نمی سوزانید. پلی استر، همراه با نایلون، لاکرا و اسپندکس، همگی می توانند مانند هر چیز دیگری سوزانده شوند. اغلب اوقات، مواد دمای سوخت کمتری نسبت به الیاف طبیعی دارند. هنگامی که مواد را در پارچه خود می سوزانید، پارچه می تواند شکل خود را تغییر دهد و تصاویر را مخدوش کند.

hamedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *