منوی دسته بندی

چاپ سابلیمیشن: همه آنچه شما باید بدانید

چاپ لیوان حرارتی

چاپ سابلیمیشن، که به آن “چاپ همه جانبه” یا سابلیمیشن نیز گفته می شود، داغترین روند جدید در صنعت چاپ است. چه چیزی آن را متفاوت می کند و چرا مردم تا این حد هیجان زده شده اند؟ تفاوت آن با چاپ روی صفحه و چاپ مستقیم روی لباس چیست؟

اگر هر چیزی را که روی محصولات چاپی باشد طراحی می کنید، باید به درک کاملی از مزایا و فرصت های جذاب چاپ تحت سابلیمیشن بپردازید. این می تواند طرح ها و تجارت شما را به سطح بالاتری برساند، همه اینها کسری از هزینه انواع دیگر چاپ است.

چاپ ماگ حرارتی

فهرست

  • چاپ سابلیمیشن چیست؟
  • چاپ سابلیمیشن چگونه کار می کند؟
  • چاپ سابلیمیشن در مقابل سایر روش های چاپ
  • چاپ صفحه نمایش
  • چاپ مستقیم روی لباس (DTG)

چاپ

افراد در صنعت چاپ پوشاک در مورد چاپ سابلیمیشن، چیزهای زیادی شنیده اند. اگرچه به نظر می رسد چاپ سابلیمیشن در هر کجا که نگاه می کنیم وجود دارد، اما این روند برای بسیاری از افراد تا حدودی ناشناخته است. اولین چیزی که باید درک کنیم این است که این یک روش پیچیده چاپ نیست. در واقع ساده ترین راه برای نقش بستن یک طرح روی لباس است، به شرط داشتن تجهیزات مناسب.

چاپ ساعت

چاپ سابلیمیشن چگونه کار می کند؟

سابلیمیشن به فرایندی گفته می شود که طی آن مواد از جامد به گاز تبدیل می شوند بدون اینکه در ابتدا مایع شوند. بنابراین با چاپ سابلیمیشن، جوهر تبدیل به گاز می شود و با یک پلیمر فیوز می شود. سپس، دوباره به یک ماده جامد تبدیل می شود. اساساً، در چاپ سابلیمیشن، شما با استفاده از حرارت رنگ را به ماده جامد تبدیل می کنید تا رنگ را به مواد مختلف، از جمله پارچه، فلزات و پلاستیک منتقل کنید. با انتقال جوهر با استفاده از گرما، الیاف موجود در ماده باز می شود و رنگ از نظر شیمیایی به محصول پیوند می خورد. برای روشن شدن، اشکال دیگر چاپ اساساً یک لایه در بالای لباس ایجاد می کند، در حالی که در سابلیمیشن رنگ، رنگ بخشی از پارچه می شود.

سابلیمیشن

در چاپ سابلیمیشن، تولید مثل تصویر روی هر لایه سفت و سخت یا انعطاف پذیر با سطح پذیرا امکان پذیر است. این محصول باید بتواند فشار، گرما و زمان ساکن لازم برای انتقال تصویر را تحمل کند.

این فرآیند با یک عکس معکوس چاپ شده روی کاغذ مخصوص، طراحی شده برای سابلیمیشن رنگ آغاز می شود. سپس آن تصویر با نوار حساس به حرارت بر روی محصولی که اساساً بوم آن است ضبط می شود. سپس، مورد به یک فشار حرارتی می رود. در بیشتر موارد، تصویر در کمتر از یک دقیقه به محصول منتقل می شود.

چاپ سابلیمیشن در مقابل سایر روش های چاپ

در مورد بهترین روش چاپ هیچ استدلالی وجود ندارد. با این حال، همه چیز به پارچه و طرح شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، طراحی شما روش شما را تعیین می کند. قبل از اینکه بتوانید ذهن خود را در مورد چگونگی چاپ سابلیمیشن درگیر کنید، مفید است که نگاهی به سایر روش های محبوب چاپ بیاندازید.

چاپ صفحه نمایش

چاپ روی صفحه که به عنوان غربالگری ابریشم نیز شناخته می شود، یکی از پر کاربردترین روشهای چاپ است. ابتدا برای هر رنگی که می خواهید استفاده کنید یک صفحه ایجاد می کنید. سپس رنگ را روی صفحه نمایش های مختلف می ریزید. در مرحله بعدی، شما برای کشیدن جوهر از طریق صفحه نمایش روی لباس از یک ناخن محافظ استفاده می کنید. در آخر، برای هر رنگ تکرار کنید. سپس باید از خشک کن برای اصلاح طرح استفاده کنید.

چاپ روی صفحه نمایش محبوبیت زیادی دارد زیرا شما می توانید با سرمایه گذاری اندک شروع به کار کنید. به شرط آنکه بتوانید از یک پرس دستی و فقط چند رنگ استفاده کنید. این فرآیند چاپ های با کیفیت و ماندگاری خوبی تولید می کند. هنگامی که صفحه نمایش خود را ساختید، چاپ پیراهن ارزان تر خواهد شد. که آن را برای تولید انبوه ایده آل می کند.

با این حال، چاپ روی صفحه نمایش معایبی دارد. انجام دسته های کوچک پیراهن مقرون به صرفه نیست زیرا هزینه ایجاد صفحات چاپ گران است. چاپ یک تی شرت کاملا غیرواقعی است. این یک هدر دادن پول بزرگ است.

علاوه بر این، شما باید صفحه های خود را بشویید و ذخیره کنید، و این باعث می شود چاپ صفحه به عنوان کثیف ترین گزینه چاپ باشد. همچنین، تجهیزات چاپ صفحه بزرگتر از تجهیزات مورد نیاز برای سایر روش های چاپ است. بنابراین کاری نیست که بتوانید در یک فضای محدود انجام دهید.

چاپ مستقیم روی پوشاک (DTG)

در چاپ مستقیم لباس، فناوری جوهر افشان طرح ها را مستقیماً روی یک لباس، بوم یا سایر بسترهای پارچه ای چاپ می کند. با چاپ مستقیم به لباس، می توانید چاپ های عکاسی کاملاً رنگی با کیفیت بسیار بالا چاپ کنید. این فرآیند با انجام پیش تیمار پیراهن کار می کند. سپس، پیراهن در چاپگر بارگیری می شود. بعد، گرافیک خود را در نرم افزار ویژه باز کرده و روی چاپ کلیک کنید. پس از آن لباس باید به مدت یک تا سه دقیقه تحت فشار قرار گیرد تا بهبود یابد.

دستگاه پرس حرارتی چاپ روی تیشرت

چاپ حامد ارائه دهنده بهترین و ارزان ترین خدمات آنلاین شامل:

چاپ عکس روی لیوان سرامیکی

چاپ لیوان حرارتی

چاپ سنگ

چاپ تابلوفرش

چاپ تیشرت

و… در مشهد با بالاترین کیفیت و مناسبت ترین قیمت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *