منوی دسته بندی

چاپ دیجیتال چیست؟ مزایا، معایب و هر آنچه که باید بدانید

چاپ دیجیتال چیست؟ مزایا، معایب و هر آنچه که باید بدانید

اگر به دنبال شرکت‌های چاپ بوده‌اید، احتمالاً یکی دو بار با «چاپ دیجیتال» مواجه شده‌اید. در حالی که بسیاری از مردم با اصطلاح “دیجیتال” در مورد چاپ آشنا هستند، بسیاری از مردم دقیقاً مطمئن نیستند که چاپ دیجیتال شامل چه چیزی است.

تعریف چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به روش های چاپ از یک تصویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم به رسانه های مختلف اشاره دارد. معنی: مستقیماً از فایل PDF شما، به عنوان مثال، مستقیماً به چاپگر دیجیتال می رود. نیازی به ایجاد هیچ صفحه ای نیست و زمان راه اندازی کسری از زمانی است که چاپ افست طول می کشد.
چاپ دیجیتال معمولاً به چاپ حرفه ای اطلاق می شود که در آن کارهای کوچک از انتشارات رومیزی و سایر منابع دیجیتال با استفاده از چاپگرهای با فرمت بزرگ و/یا با حجم بالا یا جوهر افشان چاپ می شوند.


مزایای چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال دارای طیف گسترده ای از مزایا است.

توانایی ساخت چاپ های کوچک

  • چاپ با کیفیت بالا
  • زمان چرخش سریع
  • هزینه کمتر برای هر واحد
  • ارائه مدرک چاپی آسان

محبوبیت چاپ دیجیتال همچنان در حال افزایش است و با پیشرفت تکنولوژی، کیفیت کار نیز افزایش می یابد. با چرخش کوتاه، هزینه کمتر و خروجی با کیفیت بالا، چاپ دیجیتال یک راه حل عالی برای بسیاری از پروژه های شما است.

 


یکی دیگر از مزایای بزرگ چاپ دیجیتال سفارشی سازی است. از آنجایی که هیچ صفحه دائمی برای مقابله با آن وجود ندارد، اگر مشخص شود که یک خطای املایی یا طراحی در یک اثبات چاپی وجود دارد، فایل را می توان به راحتی قبل از ادامه اجرای چاپ تغییر داد. به این ترتیب بسیار انعطاف پذیر است.
چاپ افست یک تکنیک رایج است که در آن تصویر مرکب شده از یک صفحه به یک پتو لاستیکی و سپس به سطح چاپ منتقل می شود (یا “افست”). مشکل چاپ افست این است که جای خطا بسیار کم است. قبل از ادامه چاپ، ابتدا صفحات باید ایجاد شوند. این مانع از توانایی دیدن یک اثبات چاپی در ابتدا می شود (توجه: این کار را می توان با افست انجام داد اما بسیار پرهزینه است). همچنین برای توجیه ایجاد صفحات به دوهای بسیار بزرگتر نیاز دارد. همچنین تولید یک نسخه چاپی به زمان بیشتری نیاز دارد.
چاپ افست هنوز یک روش چاپ بسیار موثر است. اکثر چاپ‌های بزرگ، مانند نشریات تکراری، از فرآیند کارخانه‌ای چاپ افست بهره می‌برند.
با این حال، اگر صاحب کسب‌وکار هستید و به چیزی نیاز دارید که سریع چاپ شود، در حالی که همچنان کیفیت بالایی را حفظ می‌کنید و می‌خواهید قبل از شروع کار خود، نسخه چاپی آن را ببینید، اینجاست که چاپ دیجیتال مزایایی دارد.

معایب چاپ دیجیتال چیست؟

در حالی که چاپ دیجیتال یک روش چاپ عالی در برابر هر روش چاپ دیگری است، اما دارای چند اشکال است.

یکی از اشکالات چاپ دیجیتال این است که هزینه بیشتری برای هر صفحه نسبت به سایر روش های چاپ افست سنتی دارد، اما این قیمت معمولاً با اجتناب از هزینه تنظیمات مورد نیاز برای ساخت صفحات چاپ جبران می شود.
یکی دیگر از اشکالات این روش چاپ این واقعیت است که ممکن است برخی از جزئیات تصویر ظریف توسط اکثر فرآیندهای چاپ دیجیتال تجاری از بین برود. با این حال، مزایا بسیار بیشتر از معایب است و با پیشرفت فناوری چاپ دیجیتال، تفاوت کیفیت چاپ بین دیجیتال و آنالوگ به مراتب کمتر می شود.
اگر صاحب یک کسب و کار هستید و به کارهای چاپی نیاز دارید، چاپ دیجیتال راهی عالی برای انجام این کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *