منوی دسته بندی

نحوه چاپ طرح روی تیشرت ساده

آموزش چاپ روی تیشرت

دانلود PDF

چاپ تیشرت های شخصی یک روش سرگرم کننده و ارزان برای ساختن تی شرت هایی است که شامل چاپ عکس، طرح، لوگو یا متن دلخواه است. برای شروع، چند تی شرت ساده بخرید، طرحی داشته باشید و روش چاپ خود را انتخاب کنید. این مقاله آموزش چاپ روی تیشرت را با استفاده از سه روش مختلف بیان می کند: یک استنسیل، یک صفحه نمایش، و کاغذ انتقال با استفاده از اتو.

مواد و روش ها

1 استفاده از استنسیل
2 چاپ صفحه
3 با استفاده از انتقال اتو

روش1- استفاده از استنسیل

1- لوازم جمع آوری کنید.

برای چاپ روی تیشرت با استفاده از استنسیل، فقط به چند وسیله اولیه نیاز دارید. ممکن است اکثر آنها را در اطراف خانه خود داشته باشید. در غیر این صورت، آنچه را که نیاز دارید در یک فروشگاه صنایع دستی یا هنری پیدا خواهید کرد. مواد زیر را جمع کنید:

تی شرت

یک تی شرت ساده و پنبه ای مناسب است. بدانید که برخی از رنگها و جوهرها از طریق پنبه نازک خونریزی می کنند، بنابراین اگر این مورد برای شما نگران کننده است، ممکن است بخواهید یک ترکیب ضخیم تر را انتخاب کنید. رنگی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی روشن (یا به اندازه کافی تیره) باشد تا رنگ به خوبی نمایان شود.

استنسیل

می توانید یک استنسیل از پیش ساخته شده را از یک فروشگاه صنایع دستی بخرید یا خودتان با استفاده از مقوا تهیه کنید.

رنگ یا جوهر

رنگ پارچه اکریلیک انتخاب خوبی برای چاپ روی تی شرت است. همچنین می توانید با جوهر یا لکه پارچه ای بروید. به دنبال نوعی باشید که در ماشین لباسشویی از بین نرود.
یک غلتک و سینی رنگ کوچک
شما به این نیاز دارید تا رنگ را به طور یکنواخت روی تی شرت بمالید. اگر غلتک ندارید، می توانید از قلم موی پهن استفاده کنید.

نوار

این برای نگه داشتن شابلون در همان حالتی است که رنگ را اعمال می کنید. نوار ماسک برای این منظور خوب کار می کند.

2- تی شرت را شستشو دهید.

تی شرت های نخی در شستشو کوچک می شوند، بنابراین مهم است که آنها را قبل از چاپ روی لباسشویی و خشک کن بچرخانید. اگر تا زمان چاپ منتظر بمانید، ممکن است طرح به هم ریخته شود. وقتی تیشرت خشک شد، آن را اتو کنید تا هر گونه چین و چروک از بین برود.

3-فضای کاری خود را برای چاپ تنظیم کنید.

مقداری کاغذ روزنامه روی یک سطح صاف و سخت بچسبانید. تی شرت را روی سطح قرار دهید و آن را صاف کنید تا چین و چروک نداشته باشد. استنسیل را در قسمتی از تی شرت قرار دهید که می خواهید طرح را چاپ کنید. لبه های شابلون را روی تی شرت بچسبانید تا در جای خود ثابت بماند.
اگر نگران هستید که رنگ دچار خونریزی شود، یک تکه مقوا را داخل تی شرت قرار دهید. این مانع از نفوذ رنگ از طریق پیراهن به طرف دیگر می شود.
برای جلوگیری از پاشیدن رنگ روی لباس تان، ممکن است قبل از شروع به نقاشی، یک تی شرت قدیمی بپوشید.

4-غلتک را آماده کنید.

رنگ را داخل سینی بریزید. غلتک را چند بار روی رنگ بچرخانید تا به طور مساوی در اطراف غلطک پخش شود. روی یک تکه کاغذ یک رول آزمایشی کوچک انجام دهید.

5-تی شرت را رنگ کنید.

با استفاده از ضربه های محکم و ثابت، از غلتک برای پر کردن طرح در استنسیل استفاده کنید. کل طرح را بپوشانید و استنسیل را یک یا دو اینچ همپوشانی کنید. مراقب باشید که به طور تصادفی رنگ را در مناطق خارج از شابلون نزنید.

6-شابلون را بردارید.

شابلون را با دقت از روی تیشرت برداشته و کنار بگذارید. حالا منتظر بمانید تا رنگ کاملاً خشک شود و دوباره تی شرت را لمس کنید.

7- تیشرت را اتو کن.

هنگامی که رنگ کاملا خشک شد، یک پارچه تمیز (مانند یک پارچه ظرف نازک) روی طرح قرار دهید. اتو را روی سطح بالا قرار دهید و روی قسمت رنگ شده تی شرت اتو کنید. این کمک می کند تا رنگ در جای خود قرار گیرد تا به راحتی از بین نرود.

8- تی شرت بپوشید و بشویید.

اکنون می توانید تی شرت جدید خود را بپوشید. چند بار اول آن را با آب سرد بشویید. با گذشت زمان، شما باید بتوانید آن را با بقیه لباس های خود بشویید.

آموزش چاپ روی تیشرت

روش2- چاپ صفحه نمایش

1- لوازم جمع آوری کنید.

چاپ روی صفحه یک شکل هنری است که می تواند به همان اندازه پیچیده یا ساده باشد که می خواهید آن را بسازید. مفهوم اصلی استفاده از صفحه نمایش برای توزیع یکنواخت رنگ در اطراف استنسیل است. با استفاده از این روش، می توان چندین لایه رنگ را اعمال کرد و طرح های پیچیده ای ایجاد کرد. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:

یک تی شرت.

شما می توانید چاپ را روی اکثر پارچه ها روی صفحه نمایش انجام دهید، اما پنبه برای مبتدیان بهتر عمل می کند. قبل از استفاده حتما آن را بشویید، خشک کنید و اتو کنید.

یک صفحه.

اینها در فروشگاه های لوازم هنری موجود است. پهنای یک تی شرت را انتخاب کنید.
جوهر چاپ روی صفحه. برای ایجاد طرح دلخواه خود، یک یا چند رنگ را انتخاب کنید.
یک جاروبرقی این مورد برای صاف کردن جوهر روی صفحه و اعمال آن روی تی شرت استفاده می شود.

کاغذ.

از کاغذهای صنایع دستی که به اندازه s بریده شده اند استفاده کنید

چاقوی کاردستی.

این برای برش طرح شما به کاغذ کاردستی استفاده می شود.

2-شابلون را درست کنید.

از چاقوی کاردستی برای برش یک طرح از روی کاغذ کاردستی استفاده کنید. ممکن است بخواهید قبل از شروع برش آن را بکشید. طرح را تا آنجا که دوست دارید ساده یا پیچیده کنید. اگر می خواهید بیش از یک لایه رنگ ایجاد کنید، برای هر رنگ یک استنسیل متفاوت ایجاد کنید.

3-محل کار خود را آماده کنید.

یک سطح صاف را با کاغذ یا روزنامه بپوشانید. تی شرت را روی سطح قرار دهید و چین و چروک ها را صاف کنید. شابلون کاغذی را روی تی شرت قرار دهید جایی که می خواهید طرح آن باشد. صفحه را روی شابلون قرار دهید.

4-صفحه را جوهر بزنید.

یک قاشق جوهر روی بالای صفحه قرار دهید. از دستگاه تمیزکننده برای پخش یکنواخت آن روی صفحه استفاده کنید. دومین ضربه تند وشدید زدن را با دستگاه برقی روی صفحه انجام دهید.
ممکن است برای جوهر زدن به صفحه نمایش (و تی شرت زیر آن) کمی تمرین لازم باشد. سعی کنید فقط دو ضربه تند وشدید انجام دهید: یکی کش رفتن عمودی و دیگری افقی. این امر باعث می شود که مقدار مناسب رنگ را در یک لایه یکنواخت بمالید.
اطمینان حاصل کنید که لبه های شابلون کاغذ از لبه های صفحه عبور می کند. در غیر این صورت، جوهر روی تی شرت خارج از مرزهای استنسیل دریافت خواهید کرد.

5-صفحه را بلند کرده و بگذارید جوهر خشک شود.

صفحه را با دقت بردارید و کار خود را بررسی کنید. بگذارید جوهر قبل از استفاده یا شستن تی شرت کاملاً خشک شود.

6-دوباره از صفحه استفاده کنید.

وقتی صفحه را از تی شرت بر می دارید، شابلون کاغذی باید به رنگ روی صفحه چسبیده باشد. می توانید این را روی تی شرت دوم قرار دهید و برای تکرار طرح، جوهر بیشتری بمالید. این کار را با هر تعداد تیشرت که دوست دارید تکرار کنید.

7-صفحه را بشویید.

جوهر چاپ روی صفحه به سرعت خشک می شود و حذف آن پس از خشک شدن دشوار است. پس از اتمام استفاده، آن را کاملاً در آب گرم بشویید.
چاپ روی صفحه یک گزینه عالی برای ساخت تی شرت است زیرا شما کنترل زیادی روی طراحی نهایی دارید و نتایج آن طولانی مدت است.
روش-3با استفاده از انتقال اتو

1-لوازم تهیه کنید.

برای این روش شما فقط به یک تی شرت، یک بسته کاغذ انتقال روی اتو و یک چاپگر نیاز دارید. کاغذ انتقال در اکثر فروشگاه های سابلیمیشن موجود است.

2-ایجاد طرح.

از نرم افزارهای طراحی برای ایجاد طرح گرافیکی برای چاپ روی تیشرت خود استفاده کنید. می توانید عکس یا تصویری را که به صورت آنلاین پیدا کرده اید انتخاب کنید یا هنرهای گرافیکی ایجاد کنید.

نکته فوق العاده در مورد استفاده از دستگاه اتوکشی این است که نیازی به محدودیت در تعداد رنگ هایی که می توانید استفاده کنید وجود ندارد.

3-طرح را روی کاغذ انتقال روی آهن چاپ کنید.

کاغذ را داخل چاپگر خود قرار دهید تا طرح روی کاغذ چاپ شود و آن را به تی شرت منتقل کند.

4-تی شرت را روی یک سطح صافکنید

تا چین و چروک یا چین خوردگی از بین برود. قسمت انتقال اتو روی پل را روی تی شرت قرار دهید. یک پارچه نازک، مانند یک دستمال ظریف، روی تیشرت قرار دهید.

5- کاغذ را اتو کنید.

اتوی داغ را روی پارچه قرار دهید تا کاغذ زیر را گرم کند. آن را برای مدت زمان توصیه شده در دستورالعمل انتقال اتو روی آن نگه دارید.

 

6-پشت کاغذ را بلند کنید.

پارچه را بردارید و با انگشتان دست خود، پشت کاغذ را به آرامی بلند کنید. باید به راحتی از تی شرت جدا شود و تصویر منتقل شده را پشت سر بگذارد. اگر در بلند کردن آن مشکل دارید، آن را فشار دهید و یک بار دیگر از اتو استفاده کنید تا دوباره گرم شود، سپس دوباره امتحان کنید.


دفتر فنی حامد ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات  ؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت  در مشهد برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *