منوی دسته بندی

نحوه چاپ پیراهن و تیشرت

نحوه چاپ پیراهن

نحوه چاپ پیراهن و تی شرت

مواد و روش ها

1 تزئین تی شرت
2 ساختن یک استنسیل
3 ساخت چند پیراهن با صفحه ابریشم
چاپ تیشرت یک راه سرگرم کننده برای اوقات فراغت و شروع کسب و کار کوچک از منزل می باشد. عکس، متن، لوگو و طرح های فانتزی خود را می توانید روی پیراهن های شخصی خود چاپ نمایید. تیشرت های دست ساز همچنین یک هدیه عالی برای دوستان و خانواده شما هستند و اگر بتوانید آنها را به صورت انبوه تولید کنید ممکن است بتوانید پول اضافی نیز بدست آورید.

روش1- تزیین تیشرت

1- تی شرت خریداری نمایید.

می توانید تیشرت های دست ساز خود را به فروشگاههای ورزشی یا فروشندگان عمده معرفی نمایید. پنبه ساده ترین پارچه برای تیشرت می باشد اما مخلوط پنبه و پلی استر بهتر می باشد.

2- قبل از شروع پیراهن های خود را بشویید و خشک کنید.

پیراهن های پنبه ای در شستشو کوچک می شوند و ممکن است وقتی کوچکتر می شود طرح شما را خراب کند، بنابراین پیراهن های خود را پیش از آن بشویید تا مطمئن شوید که طرح مورد نظر شما را دریافت می کند.

3- یک لایه مقوا بین لایه های پیراهن قرار دهید.

این کار باعث جلوگیری از تزریق جوهر یا رنگ به پشت پیراهن می شود.

4- برای انتقال تصاویر از رایانه به پیراهن از کاغذ اتو استفاده کنید.

ورق های انتقال برای هر دو نوع سفید و تیره رنگ به فروش می رسند و شما می توانید از کاغذهای مخصوص برای انتقال با اتو استفاده کنید. به سادگی تصویر خود را با استفاده از چاپگر خانگی روی کاغذ مخصوص چاپ کرده و تصویر را روی تیشرت خود اتو کنید.
تیشرت خود را امتحان کنید و به آرامی علامت گذاری کنید که کجا می خواهید تصویر منتقل شود. پس از آن، انگشت خود را به یک میز اتو یا یک سطح محکم وصل کنید تا تصویر دقیقاً به جایی برسد که می خواهید.

5- تصاویر جذاب استفاده کنید.

برای نشان دادن و تزئین از نشانگرهای پارچه ای، رنگ ها و زرق و برق استفاده کنید. اگر می خواهید روی تیشرت خود نقاشی کنید یا بنویسید، نوک تیز هم خوب است. فروشگاه های صنایع دستی رنگ پارچه و نشانگر پارچه می فروشند و همچنین می توانید رنگ های تیشرت، تکه های تزئینی، ناودانی و بدلیجات بخرید تا به پیراهن خود اضافه کنید.
اگر از تیز کننده استفاده می کنید، اولین بار پیراهن را جداگانه بشویید تا از لکه جوهر روی لباس های دیگر جلوگیری شود.

6- بگذارید تی شرت یک شب خشک شود.

مهم نیست از چه چیزی برای تزئین پیراهن استفاده می کنید، در برابر وسوسه پوشیدن سریع پیراهن مقاومت کنید. اگر از چسب پارچه ای و براق استفاده می کنید، تا زمانی که پیراهن خشک نشده، آن را از آن جدا نکنید. رها کردن پیراهن در زیر نور آفتاب یا آویزان کردن دقیق آن ممکن است روند را تسریع کند.

7- سایر تکنیک های طراحی را امتحان کنید.

روشهای مختلفی برای منحصر به فرد بودن تی شرت وجود دارد. روشهای جدیدی برای طراحی پیراهن خود امتحان کنید، از جمله: کراوات رنگ

روش2-ساخت استنسیل

نحوه چاپ پیراهن

 

1- برای ایجاد نقشه های دقیق تر از شابلون استفاده کنید.

استنسیل ها برش هایی هستند که به شما اجازه می دهند رنگ اسپری، جوهر یا نقاط مشخصی از پیراهن را بمالید. استنسیل راهنمای محل نقاشی است و از اشتباه در اشکال پیچیده جلوگیری می کند. برای ساختن یکی، شما نیاز دارید:

  • تخته پوستر یا مقوا نازک
  • مداد
  • چاقوی X-acto یا چاقوی دقیق
  • رنگ اسپری

2- طرح خود را روی تابلو پوستر بکشید.

قسمت هایی که می خواهید رنگ کنید از روی تخته بریده می شود و تیشرت زیر آن نمایان می شود.
می تواند به رنگ روشن در شابلون کمک کند. تمام قسمتهایی که رنگ آمیزی می کنید در نهایت طرحی است که روی پیراهن نقاشی می کنید.
به یک استنسیل مانند کندن کدو فکر کنید – تمام قسمتهایی که بریده اید “شکل” کدو تنبل را تشکیل می دهند.

3- طرح خود را برش دهید.

چاقوهای دقیق مانند تیغه‌های x-acto می‌توانند به راحتی برش‌های ظریفی ایجاد کنند و به شما امکان می‌دهند تا اشکال دقیق را برش دهید. تمام قسمت هایی را که نمی خواهید با جوهر پوشانده شود جدا کنید و دور بیندازید، اما مطمئن شوید که 4 تا 5 اینچ شابلون در هر طرف طرح خود باقی بگذارید.
نکته: به یاد داشته باشید که اگر شکل‌ها را احاطه کرده‌اند، آن‌ها را چسبیده بگذارید. به عنوان مثال، اگر من بخواهم یک “A” را با حروف بزرگ حذف کنم. اما می‌خواهم مثلث بالا را ذخیره کنم، باید یک خط فکری از تخته پوستر را به مثلث متصل کنم تا آن را برش ندهم.

4- یک ورق مقوا در بین خود قرار دهید.

لایه های پیراهن این کار باعث جلوگیری از خونریزی جوهر، رنگ یا رنگ به پشت پیراهن می شود.

5- استنسیل خود را محکم به پیراهن بچسبانید.

اطمینان حاصل کنید که نوار روی هیچ قسمتی از پیراهن که می خواهید رنگ آن را بپوشاند، نپوشاند.

6- اسپری پیراهن خود را رنگ کنید.

استنسیل مانع از ورود رنگ روی هر قسمت از پیراهن می شود که نمی خواهید رنگ آن داخل شود. طبق دستورالعمل های روی قوطی ، پیراهن خود را کاملاً اسپری کنید.
برای ظاهر زیباتر، از فاصله دور اسپری کنید تا تکه های کوچکی بدون جوهر ایجاد شود.

7- بگذارید پیراهن شما 2-3 ساعت خشک شود.

مزاحم پیراهن نشوید وگرنه رنگ می تواند چکه کند و طرح را خراب کند.

8- وقتی پیراهن خشک شد، شابلون را با دقت بردارید.

در صورت تمایل می توانید دوباره از این شابلون برای پیراهن دیگری استفاده کنید.

9- شستشوی تیشرت

پیراهن را جداگانه بشویید تا از رنگ آمیزی لباس های دیگر جلوگیری شود. 2-3 بار اول که لباس اسپری اضافی پیراهن را می شویید، نشت می کند. اطمینان حاصل کنید که پیراهن را به تنهایی و در حالت خنک بشویید تا از خراب شدن لباس های دیگر جلوگیری شود.

روش3- ساخت چند پیراهن با صفحه ابریشم

نحوه چاپ پیراهن

1- صفحه ابریشمی

بدانید که صفحه های ابریشمی بهترین راه برای تولید سریع پیراهن های یکسان هستند. غربال ابریشم از یک طرح از پیش ساخته شده برای استفاده سریع جوهر روی پیراهن استفاده می کند. سپس می توانید پیراهن را بردارید، یکی دیگر را زیر صفحه قرار دهید و طرح مشابهی را روی آن پیراهن بمالید.

2- لوازم تهیه کنید.

برای پیراهن های صفحه ابریشمی به برخی وسایل احتیاج دارید که بیشتر آنها باید در فروشگاه هنری محلی شما یا به صورت آنلاین موجود باشد:
جوهر صفحه ابریشم (مطمئن شوید که با پارچه پیراهن شما مطابقت دارد)
امولسیون عکس
صفحه ابریشم و قاب.
اسکیج
نور زیاد (حداقل 150 وات)
سطح مشکی و مسطح بزرگ (تخته سیاه، پوستر و غیره)
تابلوی پوستر
قیچی یا چاقوی X-Acto
یک طراحی
یک تی شرت، هر پارچه ای.

3- یک استنسیل از طرح خود ایجاد کنید.

صفحه های ابریشمی می توانند فقط یک رنگ را در یک زمان اعمال کنند، بنابراین برای شروع یادگیری یک شکل یا طرح کلی ساده ایجاد کنید. طرح شما همان چیزی است که در نهایت روی پیراهن شما رنگ آمیزی می شود. طرح خود را روی تکه ای از پوستر بکشید و سپس آن را ببرید.
شابلون خود را مانند جوهر روی پیراهن در نظر بگیرید. استنسیل تمام شده خود را روی پیراهن قرار دهید – هر قسمت از پیراهن که استنسیل آن را می پوشاند، در نهایت روی آن جوهر زده می شود.
توجه: این نوع شابلون برخلاف نوع قبلی است. در اینجا، آنچه را حذف می کنید ، طراحی شما را می سازد.

4- روی صفحه ابریشم خود را با امولسیون عکس بپوشانید.

امولسیون عکس ماده خاصی است که به نور واکنش نشان می دهد. وقتی انجام می شود، سخت می شود. ما از این برای ایجاد شکل در امولسیون برای طراحی خود استفاده می کنیم- هر چیزی که در امولسیون پوشانده نشده باشد طراحی ما خواهد بود. یک خط امولسیون را در امتداد یک طرف صفحه نمایش بریزید و از دستگاه تمیزکننده برای پخش یک خط نازک در سراسر صفحه استفاده کنید.
امولسیون را به طرفی که از چهار طرف با قاب احاطه نشده است بمالید.
این کار را در تاریک ترین اتاق ممکن انجام دهید.

5- اجازه دهید امولسیون در یک فضای تاریک خشک شود.

سعی کنید تا آنجا که ممکن است آن را در معرض نور کمی قرار دهید – اگر بتوانید پرده یا پرده را ببندید، کمد یا حمام خوب کار می کند.

6- تنظیم طرح

زمانی که امولسیون خشک می شود، منطقه قرار گرفتن در معرض خود را تنظیم کنید. اینجاست که صفحه را در معرض نور قرار می دهید. با توجه به مشخصات روی بطری امولسیون عکس، چراغی را روی سطح سیاه و سفید خود قرار دهید. هر امولسیون زمان، وات و فاصله های متفاوتی برای نوردهی مناسب دارد، بنابراین بطری را با دقت بخوانید.
به عنوان مثال، اگر امولسیون به مدت 30 دقیقه با توان 200 وات تماس می گیرد، یک لامپ با لامپ 200 واتی 1-2 فوت بالاتر از یک میز نصب کنید. صفحه را زیر نور قرار می دهید.

7- نوردهی

صفحه خشک خود را به منطقه نوردهی منتقل کنید. آن را با یک حوله بپوشانید تا هنگام انتقال آن به ناحیه نوردهی، در برابر نور واکنش نشان ندهد.

8- شابلون خود را در وسط صفحه قرار دهید.

صفحه باید امولسیون به سمت بالا باشد تا روی قاب قرار بگیرد و صفحه نمایش چند اینچ بالاتر از میز قرار گیرد. شابلون خود را در وسط صفحه قرار دهید.
برای به دست آوردن تصویر مناسب، شابلون خود را برعکس قرار دهید. به شابلون خود آنطور که می خواهید نگاه کنید، سپس قبل از اینکه آن را زمین بگذارید آن را ورق بزنید.
اگر نسیمی وجود دارد، یا استنسیل شما بسیار سبک است، یک تکه شیشه شفاف را روی آن قرار دهید تا از حرکت جلوگیری کند.
صفحه، چراغ یا شابلون خود را فشار ندهید، تحریک نکنید یا حرکت ندهید.

9- چراغ را روشن کنید.

بطری امولسیون را دوباره بررسی کنید تا ببینید مدت زمان نیاز شما به چراغ چقدر است. اگر بوی سوختگی را احساس کردید، حتماً بلافاصله چراغ را خاموش کنید. پس از اتمام کار، شابلون را بردارید.
اگر امولسیون را به درستی تهیه کرده اید، باید طرح ضعیف استنسیل خود را در امولسیون مشاهده کنید.

10 – امولسیون را با آن بشویید.

آب سرد. هر منبع آب پرقدرت (دوش، شیر آب، شیلنگ) را بردارید و صفحه را بشویید و آب را روی تصویر خود متمرکز کنید. باید ببینید طرح کلی استنسیل شما ظاهر می شود. تا زمانی که تصویر خود را به وضوح مشاهده نکردید، سمپاشی را ادامه دهید.
فراموش نکنید که قبل از حرکت روی صفحه اجازه دهید خشک شود.

11- قراردادن مقوا در تیشرت

مقوا یا تابلوی پوستر را بین لایه های پیراهن قرار دهید. این کار باعث می شود جوهر به طرف دیگر پیراهن نریزد.

12- قردادان صفحه روی تیشرت

صفحه نمایش خود را مرتب کنید صفحه نمایش را روی تی شرت خود قرار دهید و فریم آن را به سمت بالا قرار دهید و مرکز طرح خود را در جایی که می خواهید روی پیراهن قرار دهید.

13- ریختن جوهر

جوهر را روی طرح خود بمالید. یک خط باریک از جوهر را بالای طرح خود قرار دهید. صاف کننده را محکم روی طرح خود بکشید تا جوهر کل استنسیل را بپوشاند.
فشار بیشتر باعث ایجاد تصویر تیره تر می شود

14- صفحه ابریشم خود را به آرامی بردارید.

صفحه را با فشار یکنواخت روی تیشرت بکشید و پیراهن را آویزان کنید تا خشک شود. استنسیل باید تنها قسمتی باشد که در آن رنگ آمیزی شده است.

15- با هر تعداد پیراهن که می خواهید تکرار کنید. در صورت تمایل می توانید از صفحه ابریشمی خود با یک تی شرت دیگر استفاده کنید و در صورت لزوم جوهر بیشتری اضافه کنید.


hamedprint.ir ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات، طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *