منوی دسته بندی

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال و چاپ افست

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

 

چاپ افست سنتی بر روی دستگاه چاپ با استفاده از صفحات چاپ و جوهر مرطوب تولید می شود. تولید این نوع چاپ کمی بیشتر طول می کشد زیرا زمان راه اندازی بیشتر است و محصول نهایی باید قبل از اتمام کار خشک شود.

در همان زمان، چاپ افست به طور سنتی بالاترین کیفیت موجود را در انواع مختلف سهام تولید می کند و بالاترین درجه کنترل را بر روی رنگ ارائه می دهد. علاوه بر این، چاپ افست مقرون به صرفه ترین انتخاب هنگام تولید تعداد زیادی چاپ از چند اصل است.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال قبلاً “کپی” نامیده می شد، اما این اصطلاح اکنون منسوخ شده است. امروزه اکثریت قریب به اتفاق چاپ دیجیتال به جای کپی نسخه اصلی، مستقیماً از فایل های الکترونیکی تولید می شود.

چاپ دیجیتال سریعترین راه برای تولید دورهای کوتاه است، به ویژه هنگامی که نسخه های اصلی زیاد باشد. سطح کیفیت چاپ دیجیتال در حال حاضر بسیار نزدیک به چاپ افست است. اگرچه چاپ دیجیتال امروزه در اکثر سهام خوب عمل می کند، اما هنوز کاغذها و مشاغلی وجود دارد که چاپ افست در آنها بهتر کار می کند. همچنین سهام و مشاغلی وجود دارد که در آنها چاپ دیجیتال به خوبی و یا بهتر از چاپ افست انجام می شود.
اگر شما در حال خرید بروشور، کارت ویزیت، پوستر یا سایر مطالب بازاریابی هستید، از قبل می دانید که باید با طرح، طرح رنگ، کپی و چیدمان عالی روبرو شوید. با این حال، حتی پس از بررسی همه این جعبه ها، یک تصمیم بسیار مهم دیگر نیز وجود دارد: انتخاب بین چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست.
در این پست، ما تفاوت بین دو روش چاپ را پوشش می دهیم و نشان می دهیم که مزایا و معایب آنها چگونه است. ما همچنین فاکتورهایی را که باید در تصمیم گیری شما در انتخاب بهترین فرایند برای پروژه خود نقش داشته باشند ، لیست می کنیم.

و به طور طبیعی ، ما چند نمونه را بررسی می کنیم تا بتوانید بهترین عملکرد چاپ دیجیتال و افست را در عمل به دست آورید.

تفاوت واقعی چیست و آیا اهمیت دارد؟

بنابراین، تفاوت بین چاپ دیجیتال و افست چیست؟ چاپ چاپ است، درست است؟ دقیقاً نه … بیایید نگاهی به این دو روش چاپ بیندازیم، تفاوت های آنها و اینکه در کجا منطقی است یکی یا دیگری را برای پروژه چاپ بعدی خود انتخاب کنید.

چاپ افست چیست؟

فناوری چاپ افست از صفحات معمولاً ساخته شده از آلومینیوم استفاده می کند که برای انتقال تصویر بر روی “پتو” لاستیکی استفاده می شود و سپس آن تصویر را روی یک ورق کاغذ می چرخاند. به آن افست گفته می شود زیرا جوهر مستقیماً روی کاغذ منتقل نمی شود.

از آنجا که دستگاه های چاپ افست پس از راه اندازی بسیار کارآمد عمل می کنند، چاپ افست بهترین انتخاب در زمانی است که به مقادیر بیشتر نیاز است و تولید رنگ دقیق و چاپ واضح و تمیز با ظاهر حرفه ای را فراهم می کند.

چاپ دیجیتال چیست؟

در چاپ دیجیتال مانند ورق از صفحات استفاده نمی شود، بلکه از گزینه هایی مانند تونر (مانند چاپگرهای لیزری) یا چاپگرهای بزرگتر که از جوهر مایع استفاده می کنند استفاده می شود. چاپ دیجیتال هنگامی که به مقادیر کمتری نیاز باشد می درخشد. به فکر 20 کارت تبریک یا 100 بروشور باشید. یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال قابلیت متغیر بودن داده ها است.

وقتی هر قطعه به کد، نام یا آدرس منحصر به فردی نیاز دارد، تنها راه دیجیتال است. چاپ افست نمی تواند پاسخگوی این نیاز باشد. درباره گزینه ها و قابلیت های چاپ دیجیتال بیشتر بدانید.
در حالی که چاپ افست یک روش فوق العاده برای تولید پروژه های چاپ عالی است، بسیاری از مشاغل یا افراد نیازی به چاپ بزرگ 500 یا بیشتر ندارند و بهترین راه حل چاپ دیجیتال است.

چاپ آفست

چاپ افست، که لیتوگرافی نیز نامیده می شود، رایج ترین نوع چاپ برای مشاغل تجاری با حجم بالا است. آیا تا به حال فیلم هایی از روزنامه ها را مشاهده کرده اید که در حال انتشار در رول های بزرگ هستند؟ این چاپ افست است.
نحوه عملکرد آن در اینجا است: ابتدا، چاپگر طرح را روی صفحات فلزی می سوزاند – یکی برای هر رنگ. به طور معمول، از چهار رنگ (فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و مشکی (کلید) ، مخفف CMYK) استفاده می شود، اما چاپ افست همچنین امکان استفاده از رنگ های جوهر سفارشی (مهمترین آنها رنگ های پنتون) را فراهم می کند.
در مرحله بعد، طرح از صفحات به رول های لاستیکی منتقل می شود. رنگهای مختلف جوهر روی لاستیک پخش می شود و سپس کاغذ بین آنها پخش می شود. کاغذ از طریق تمام رولها لایه بندی می شود تا رنگ نهایی به دست آید تا تصویر نهایی به دست آید.

مزایای چاپ افست

کیفیت تصویر برتر که قابل اعتماد است. برای چاپ تمیز و متمایز و تصاویر بدون خط و خال روی چاپ افست حساب کنید
وفاداری بهتر رنگ، که هم به دقت رنگ ها و هم به تعادل آنها در طراحی اشاره دارد. از آنجا که چاپ افست می تواند جوهرهای رنگی سفارشی را برای هر کار با هم ترکیب کند، طبیعتاً رنگ ها به صورت برجسته ظاهر می شوند.
تقریباً روی هر نوع متریالی به خوبی کار می کند.
برای مشاغل با حجم بالا، پول بیشتری دریافت می کنید. شروع یک کار آفست هزینه های زیادی دارد. شما باید برای ایجاد صفحات سرمایه گذاری کنید، که به زمان نیاز دارد. با این حال، هنگامی که آن را سرمایه گذاری کردید، همه مواد آماده استفاده هستند و شما در واقع سرعت خواهید داشت.
در مشاغل بزرگ افست کمتر از چاپ دیجیتال، که تقریباً در هر قطعه بدون توجه به بزرگ بودن کار یکسان است.

معایب چاپ افست

هزینه بالای مشاغل کم حجم
زمانبندی طولانی تری از آنجا که باید صفحات ایجاد شوند
در صورت بروز خطا، نتیجه بدتر است. اگر اشتباه تایپی را روی بشقاب نبینید و یک دسته را خراب کنید، رفع آن سخت تر است و روند از نو شروع می شود.

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

وقتی چاپ دیجیتال روی صحنه آمد، دید که چاپ افست چقدر کار می کند و مراحل مکانیکی مورد نیاز آن چیست و گفت: “نه”. این تکنیک اثبات، صفحات و تخت لاستیکی را کنار گذاشته و یک طرح را مستقیماً روی سطح چاپ، با جوهر مایع یا تونر پودر شده اعمال می کند.
جوهر افشان یا لیزری که به کامپیوتر خود در خانه متصل می کنید؟ این یک چاپگر دیجیتال است. شرکتهای چاپ بزرگ دارای آنهایی هستند که بزرگتر، سریعتر و دقیق تر هستند، اما این همان مفهوم است.

مزایای چاپ دیجیتال:

زمان برگشت سریعتر
هر چاپ یکسان است. شما کمتر تغییرات عجیب و غریب ناشی از عدم تعادل در آب و جوهر را تهدید می کنید.
برای مشاغل کم حجم ارزان تر است. قیمت هر واحد برای چاپ افست کاهش می یابد، بنابراین در مقطعی آنها متقاطع می شوند.
تغییر اطلاعات در یک کار چاپ واحد. به عنوان مثال، بگویید که در حال چاپ کارت پستال تبلیغات کنسرت بودید. برای ایجاد دو مجموعه کارت برای دو نمایش ، می توانید تاریخ و مکان بخشی از دسته را تغییر دهید.

معایب چاپ دیجیتال:

گزینه های کمتری در مواد قابل چاپ روی آنها وجود دارد
با چاپ دیجیتال وفاداری رنگ کمتر امکان پذیر است زیرا کارهای دیجیتال از جوهرهای استاندارد استفاده می کنند که دقیقاً نمی توانند با همه رنگ ها مطابقت داشته باشند.

مشاغل افست از جوهرهای مخصوص مخلوط استفاده می کنند، که همیشه مطابقت نزدیکتری خواهند داشت. دیجیتال با جوهرهای ترکیبی در حال بهبود و نزدیک شدن است، اما این جوهرها هنوز به خوبی با ترکیب سفارشی مطابقت ندارند.
هزینه بیشتر برای مشاغل بزرگ
کیفیت، وضوح و وضوح کمی پایین تر
نحوه تصمیم گیری بین چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست
اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا از چاپ دیجیتال در مقابل افست برای پروژه بعدی خود استفاده می کنید یا خیر، این لیست را اجرا کنید تا روی انتخاب مناسب تمرکز کنید:

حجم: پروژه چقدر بزرگ است؟

اگر پروژه شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند بر هزینه های پیشین غلبه کند و معمولاً بیش از 500 قطعه صحبت می کنیم-چاپ افست مزیتی برای شما خواهد داشت. یک چاپ عالی خواهید داشت که احتمالاً با حجم کافی بالا هزینه کمتری خواهد داشت.

زمان: عجله داری؟

دیجیتال با جایزه فرار می کند. چاپ افست را نمی توان در آخرین لحظه انجام داد.
یک کارت ویزیت عمودی شیک با رنگهای سفارشی روی پلاستیک شفاف چاپ شده است؟ قطعاً یک کار برای چاپ افست است.

مواد: روی چه چیزی چاپ می کنید؟

آیا به چند کارت ویزیت منحصر به فرد روی فلز یا پلاستیک امیدوار هستید؟ یا جزوه بازاریابی غیر معمول در سطوح دیگر؟ گزینه های دیجیتالی انعطاف پذیرتر از قبل هستند، اما چاپ افست هنوز پا برجاست.

رنگ: چقدر، چه نوع و چقدر درست است؟

آیا این کار نیاز به رنگ دارد؟ اگر سیاه و سفید باشد یا فقط یک یا دو رنگ (و حجم آن به اندازه کافی بالا باشد) ، چاپ افست ممکن است انتخاب مناسب باشد. اگر به چاپ چهار رنگ اولیه نیاز دارید، دیجیتال ممکن است بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل باشد.
با این حال، اگر رنگ کامل کاملاً ضروری است (برای مثال ، اگر نیاز به استفاده از سیستم دارید) ، از چاپ افست استفاده کنید. در فرآیند افست از جوهر واقعی برای مطابقت کامل استفاده می شود، در حالی که دیجیتال فقط بهترین تقریب رنگ را به شما می دهد.

کار سفارشی: آیا به چیز خاصی نیاز دارید؟

چقدر منحصر به فرد شده اید اینجا؟ شکی نیست که چاپ دیجیتال ساده ترین و ارزان ترین راه برای سفارشی سازی پروژه های شما حتی در همان چاپ است.

مدارک: آیا ابتدا باید نمونه ای را ببینید؟

اگر قبل از شروع به کار نیاز به دیدن نمونه چاپی دارید، دیجیتال مزیت را دارد. برای به دست آوردن اثبات رنگ برای یک پروژه افست، باید سخت ترین قسمتهای پروژه (صفحات و جوهر) را اجرا کنید، که بسیار گران تمام می شود.

نوع: چه چیزی را چاپ می کنید؟

کارت ویزیت ، تراکت ، پوستر ؟
سیاه و سفید یا فقط یک یا دو رنگ؟ اگر بله ، و به بیش از 500 عدد نیاز دارید، افست را انتخاب کنید.

اگر بله، اما فقط به چند مورد نیاز دارید، دیجیتال را انتخاب کنید. در مورد رنگ کامل نیز همینطور است. راه دیجیتال راهی است…

پوستر یا کتاب؟

در این صورت، برای اینکه تصاویر کامل به نظر برسند، نیاز به چاپ با کیفیت بالاتر دارید. اگر می توانید با افست بروید.
روزنامه های با حجم بالا یا روزنامه ها؟

چاپ افست راهی است که باید پیش بروید.

یک کار با حجم بالا که نیاز به دقت دارد مانند روزنامه ها یا روزنامه های زیاد برای چاپ افست ایده آل است.

در نتیجه:

در حالی که ترجیحات شخصی مطمئناً نقش دارد، تفاوت بین چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست به شما این امکان را می دهد که هنگام انتخاب روش مناسب برای پروژه خود، تصمیمات هوشمندانه ای بگیرید. مانند هر چیز دیگری، کار با یک طراح می تواند بینش زیادی به شما بدهد، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام برای پروژه شما مناسب است، از کمک متخصصان دریغ نکنید!
آگاهی از زمان انتخاب چاپ افست یا چاپ دیجیتال معمولاً به عوامل زیر بستگی دارد:
قیمت اگرچه هیچ قانون سختی وجود ندارد چون، چاپ 1500 قطعه معمولاً نقطه عطف بین چاپ افست و دیجیتال است. به طور کلی، اگر تعداد چاپ زیر 1500 قطعه باشد، چاپ دیجیتال مقرون به صرفه است، زیرا قیمت هر کلیک کمتر از هزینه های راه اندازی مربوط به چاپ افست است.

یک استثنا از این قاعده جایی است که داده های متغیر یا چند اصل در آن دخیل هستند. برای کتابها یا مجلات با صفحات زیاد، چاپ دیجیتالی آنها حتی در حجمهای بالاتر منطقی است زیرا تجهیزات دیجیتالی ورقها را کنار هم قرار می دهند و مراحل صحافی آفلاین را ذخیره می کنند.

کیفیت

چاپ افست گاهی اوقات یک گزینه با کیفیت بالاتر برای پوشش سنگین جوهر جامد یا شیب های ظریف (مناطق سایه دار) است. سیستم صفحه هایدلبرگ بدون شیمی ما که از الگوی نقطه ترکیبی ثبت شده (ترکیبی از صفحه های تصادفی و معمولی) استفاده می کند، الگوهای مویری و نوارهای مرتبط با صفحه های ظریف را بیشتر حذف می کند.

علاوه بر این، قطعاتی که با چاپ دیجیتالی تولید می شوند هنگام تا شدن بیشتر در معرض ترک خوردگی قرار می گیرند، به ویژه اگر روی سهام جلد چاپ  شوند. تجهیزات مدرن چین این خطر را به حداقل می رساند، اما هنوز هم باید مورد توجه قرار گیرد. در عین حال، کیفیت چاپ دیجیتال بسیار پیشرفت کرده است، و برخی از مردم شادابی رنگ های دیجیتال را ترجیح می دهند.
رنگ اگر شرکت شما نیاز به پایبندی دقیق رنگ به یا “رنگهای نقطه ای” دارد، باید در صورت امکان چاپ افست را انتخاب کنید. چاپ دیجیتال رنگهای PMS را تقریبی می کند، اما رنگهای واقعی PMS جوهرهای افست هستند که برای حفظ رنگ دقیق در هر زمان چاپ، پیش مخلوط شده اند.

تولیدکنندگان تجهیزات دیجیتال به طور مداوم کیفیت خروجی دیجیتال را بهبود می بخشند، اما چاپ افست، به ویژه با رنگ های جوهر PMS ، در طول زمان نتایج سازگاری بیشتری را به همراه خواهد داشت.

کاغذ

به طور سنتی، تجهیزات چاپ افست تنوع بیشتری از کاغذها مانند سهام سبک یا اضافی سنگین و سهام بافت دار را در دست دارد. به طور معمول، پرس های دیجیتالی بهترین کاغذهای وزن استاندارد را اجرا می کنند، زیرا بسیاری از عملکردهای تکمیل، مانند تا زدن و دوخت، به صورت خطی انجام می شوند. چاپ روی کاغذهای با بافت بسیار بالا مانند پارچه کتان، روکش شده یا نمدی، ممکن است در چاپ های افست بهتر به نظر برسد.

(تونر مورد استفاده در چاپ دیجیتال همیشه بر روی سهام با بافت بسیار مناسب قرار نمی گیرد.) از سوی دیگر، تولیدکنندگان مطبوعات دیجیتالی در سالهای اخیر در زمینه کاغذهای سنگین تر و سهام مصنوعی گام های بلندی برداشته اند. اکنون می توانیم سهام 18 نقطه ای را به صورت دیجیتالی اجرا کنیم. سهام ساده کاغذ مانند اوراق بهادار ، افست ، براق ، کسل کننده ، شاخص ، و غیره را می توان به صورت دیجیتالی یا افست چاپ کرد.
فرایندهای خاص گزینه های تکمیل مانند مهر زنی فویل ، برجسته کاری ، پوشش های خاص و غیره معمولاً برای موارد چاپ افست مناسب تر است. جوهرها/تونرهای دیجیتالی نه به اندازه گرما و فشار مهر و موم روی فویل و نه به عنوان روکش های مخصوص مانند لاک ها ، آب یا برخی از پوشش های UV موثر هستند.
داده های متغیر بسیاری از پروژه های چاپ شامل اطلاعات متغیری هستند که به عنوان داده های متغیر نیز شناخته می شوند و در قطعات چاپ شده مشابه استفاده می شوند.

نامه هایی با نام ها و آدرس های مختلف یا کارت پستال با تصاویر مختلف برای گیرندگان مختلف نمونه های خوبی از داده های متغیر هستند. چاپ دیجیتال برای این نوع کارها بهتر است زیرا تغییر تصاویر از ورق به برگه بسیار ساده تر است.

سرعت

وقتی یک پروژه عجله دارید، هیچ چیز نمی تواند سرعت خام چاپ دیجیتال را شکست دهد. در واقع ، در صورت نیاز ، می توانید با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال در عرض چند دقیقه برگه یا کارت ویزیت داشته باشید. در عین حال ، اگر به چاپ طولانی یک مورد بدون اطلاعات متغیر نیاز دارید ، چاپ افست می تواند بسیار سریعتر از زمان تنظیم پرس باشد زیرا فشارهای افست معمولاً سریعتر اجرا می شوند.

علاوه بر این ، در بسیاری از پرس های مدرن از خشک کن یا روکش مخصوص استفاده می شود تا چاپ سریع خشک شود تا سریع به پایان برسد.

آیا چاپ افست بهتر از چاپ دیجیتال است؟

این سوالی است که بسیاری قبلاً پرسیده اند ، و پاسخ آنطور که فکر می کنید واضح و مستقیم نیست. البته پاسخ “بله و خیر” است. بیایید تفاوتهای چاپ افست و چاپ دیجیتال را بررسی کنیم تا ببینیم در چاپ مواد بازاریابی شما چه چیزی مهم است.

چاپ افست بیش از یک قرن است که وجود دارد و دهه ها بهترین روش برای طراحی و چاپ تقریباً همه چیز تجاری بود: روزنامه ها ، مجلات ، جزوات ، تبلیغات ، کارت پستال ، بروشور و موارد دیگر. به طور کلی ، چاپ افست با انتقال جوهر از یک صفحه به یک ورق لاستیکی انجام می شود و سپس جوهر را روی کاغذ، وینیل یا سطوح دیگر می چرخاند. این برخلاف چاپ دیجیتال است که از صفحات برای انتقال جوهر به کاغذ استفاده نمی کند.

افست در مقابل دیجیتال

به طور کلی چاپ افست از کیفیت بالاتری برخوردار است. با این حال، چاپ دیجیتال از نظر کیفیت پیشرفت کرده است و ممکن است دو نسخه از یک طرح – یکی از طریق چاپ افست، و دیگری از طریق چاپ دیجیتال – با چشم تربیت نشده یکسان به نظر برسد.

دستگاه های چاپ افست همچنین به شما امکان می دهند ورق های بزرگتر را چاپ کنید و می توانید تعداد بیشتری از قطعات را سریعتر از دستگاه های چاپ دیجیتال چاپ کنید – دوباره، نسل ها حرف زدن خارج از این تفاوتهای نسبتاً جزئی، محصول نهایی نهایی که با چاپ افست در مقابل چاپ دیجیتال مرتبط است به طرز چشمگیری مشابه است.

تفاوت ، همانطور که پیداست، ریشه در قیمت و بودجه بیش از هر چیز دیگری دارد. و حتی این اعداد به نیازهای تجاری شما بستگی دارد.

 

hamedprint ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *