منوی دسته بندی

انواع مختلف چاپ چیست؟

چاپ

انواع مختلف چاپ چیست؟

فرآیند چاپچاپ دیجیتال، چاپ روی صفحه، چاپ لیتو بسیاری از مردم با اصطلاحاتی مانند چاپ دیجیتال، چاپ صفحه، چاپ لیزری و غیره آشنا هستند. اما آیا ما واقعاً معنی آنها را می دانیم؟ ما ممکن است از پرینترهای لیزری در دفتر یا خانه استفاده کنیم، اما برای بازاریابی مانند بروشور، کتابچه، لوازم التحریر یا بروشور باید از یک شرکت چاپ حرفه ای استفاده کنیم.

دانلود PDF

وقتی صحبت از فرآیندهای چاپ حرفه ای می شود، سه نوع اصلی وجود دارد:

  • چاپ افست لیتو
  • چاپ دیجیتال
  • چاپ صفحه نمایش

پس انواع مختلف چاپ و تفاوت آنها چیست ؟ در زیر نگاهی به هر سه می اندازیم.

فرآیند چاپ افست چیست؟

با چاپ افست یا لیتو، تصویر (اثر هنری شما) به صفحات فلزی و سپس از صفحات به یک پتوی لاستیکی منتقل می شود. سپس پتوهای جوهردار تصویر را روی کاغذ منتقل می کنند. این فرآیند افست نامیده می شود زیرا جوهر ابتدا از بشقاب به پتو منتقل می شود نه اینکه مستقیماً روی کاغذ برود. 

چاپ

به دلیل زمان و هزینه‌های مورد نیاز برای تنظیم، صفحات و جوهر قبل از چاپ واقعی، افست برای مقادیر کمتر مقرون به صرفه نیست و معمولاً فقط زمانی استفاده می‌شود که حجم بسیار زیادی مورد نیاز باشد.

فرآیند چاپ دیجیتال چیست؟

پرس های دیجیتال به جای جوهرهای سنتی از تونر پودری استفاده می کنند و با فرآیند چاپ دیجیتال، آثار هنری شما مستقیماً از pdf به چاپ می رسد. دستگاه های چاپ دیجیتال اولیه نمی توانستند با کیفیت تولید شده توسط چاپ تمام رنگی رقابت کنند. با این حال، پیشرفت های تکنولوژیکی عظیم در چند دهه اخیر منجر به چاپ دیجیتالی شده است که تشخیص آن از لیتو غیرممکن است. از آنجایی که هزینه راه اندازی یا حداقل مقدار وجود ندارد، چاپ دیجیتال برای مقادیر کمتر (خواه 9 یا 900) و زمانی که به بازاریابی سفارشی یا شخصی نیاز دارید، عالی است.

فرآیند چاپ روی صفحه چیست؟

چاپ اسکرین همانطور که ما می دانیم از اوایل قرن بیستم وجود داشته است و برای چاپ پارچه، چوب، شیشه، تابلو و غیره استفاده می شود. فرآیند چاپ شامل فشار دادن جوهر از طریق سوراخ های مش روی مواد انتهایی است.

چاپ با حجم بالا چیست؟

حجم بالا به چاپ های بزرگ با مقادیر ده ها یا حتی صدها هزار اشاره دارد. با دریافت این مقادیر، قیمت هر نسخه چاپ شده کاهش می یابد.

به روشی آسان چاپ عالی دریافت کنید

چاپ کار ماست اما می دانیم که کار شما نیست. به همین دلیل است که را www.hamedprint.ir راه اندازی کردیم – یک سرویس چاپ حرفه ای به طور خاص برای مشتریان تجاری. ما می دانیم که زمان، مهلت ها و بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است. می توانید به راحتی چاپ مورد نیاز خود را سفارش دهید تا در زمان و مکان مورد نیاز شما تحویل داده شود. با کیفیت چاپ حرفه ای ما دوست داریم با شما کار کنیم، بنابراین اگر می خواهید چاپ با کیفیت عالی با قیمت های تجاری عالی را ببینید www.hamedprint.ir . ما کار چاپ شما را ادامه می دهیم تا بتوانید با کسب و کار خود ادامه دهید.


چاپ حامد ارائه دهنده خدمات آنلاین:

چاپ لیوان . چاپ روی تیشرت . چاپ سنگ . چاپ پازل . چاپ کوسن . چاپ ساعت . چاپ کریستال . چاپ تابلو فرش . چاپ بشقاب 

ساخت انواع مهر ژلاتینی، چندرنگ، برنجی، دسته اتومات  ؛ طراحی و چاپ انواع بنر، کارت ویزیت، تراکت، کاتالوگ، بروشور و… و تایپ و ترجمه تخصصی متون 

و… را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورده است. میتوانید سفارشات آنلاین خود را برای ما ارسال نموده تا درب منزل تحویل بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *