منوی دسته بندی

چگونه می توانم کیفیت چاپ سابلیمیشن را بهبود بخشم؟

چاپگر سابلیمیشن

چگونه می توانم کیفیت چاپ سابلیمیشن را بهبود بخشم؟

1. جوهر

انتخاب جوهر مناسب و با کیفیت بالا یکی از ارکان مهم در چاپ سابلیمیشن می باشد. هر چه کیفیت جوهر بالا باشد چاپ لیوان ، تی شرت، سنگ و… با تصاویر درخشنده، شفاف و وضوح بهتری دارد. این جوهر عمدتا از رنگ، مواد اتصال، حلال و مقدار کمی از مواد افزودنی تشکیل شده است. رنگها به مقاومت انتقال تصعید و نفوذپذیری خوب نیاز دارند تا به ثبات رسیده باشند. دمای تصعید 180-240 ℃ است و برای چاپ مناسب است. دمای تصعید 180-240 ℃ است، پس برای چاپ مناسب خواهد بود. رنگ جوهر تصعید حرارت شفاف با کیفیت خوب است، پایداری قوی است و اثر انتقال خوب است. در حال حاضر، جوهر دارای 2 نوع مبتنی بر آب و مبتنی بر حلال است. جوهر تصعید حرارتی حلال عمدتاً در دستگاه اسپری گسترده استفاده می شود. مشکل سرعت و عرض چاپ جوهر افشان را حل می کند. کیفیت جوهر سابلیمیشن مستقیماً بر کیفیت محصول تأثیر می گذارد. بنابراین انتخاب جوهر سابلیمیشن حرارتی با کیفیت بالا بسیار مهم است.

2. دما و زمان

فن آوری چاپ انتقال حرارت و تصعید حرارتی برای کنترل دمای محدوده 180 ~ 230 ℃ است. زمان انتقال حدود 10-200 ثانیه است. در عین حال به دما و تخصیص معقول زمان نیز توجه کنید.

3-فشار

فشار نیز یکی از پارامترهای مهم فناوری چاپ انتقال سابلیمیشن حرارتی است. به عنوان مثال، اگر فشار خیلی کم باشد، شکاف بزرگی بین پارچه و کاغذ انتقال ایجاد می‌شود، و تصاویری تار و بی کیفیت ارائه می دهد. اگر فشار مناسب باشد، نخ صاف است و فاصله مناسب بین کاغذ انتقال و اثر سایه پارچه چاپ انتقال خوب خواهد بود. الگو شفاف، خطوط ریز صاف است. اگر فشار بیش از حد زیاد باشد، مستعد تغییر شکل، سوراخ شدن و تغییرات مورفولوژیکی در پارچه می شود. در فشار زیاد با اجسام سرامیکی و کریستال نظیر چاپ لیوان و قاب کریستال یا بشقاب و سنگ احتمال شکستن محصولات وجود دارد. تنظیم فشار متناسب با جنس محصول دقت بالایی را می طلبد.

4- کاغذ سابلیمیشن

انتخاب کاغذ مناسب یکی دیگر از ارکان اصلی چاپ روی لیوان و دیگر محصولات سابلیمیشن نظیر چاپ تیشرت، ساعت، تابلو فرش و… می باشد. متناسب با اندازه طرح سایز کاغذ انتخاب می شود و از کاغذهای با کیفیت بالا که رنگ پذیری خوبی را برای چاپ دارند استفاده می کنیم.

5- چاپگر سابلیمیشن

برای استفاده از جوهر مخصوص سابلیمیشن حتما باید با چاپگر سازگار باشد. یکی از بهترین چاپگر های مورد  استفاده برای چاپ حرارتی چاپگر اپسون می باشد. این چاپگر ها با جوهرهای سابلیمیشن سازگار بوده و چاپ های عالی را در اختیار قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *