منوی دسته بندی

لیتوگرافی

لیتوگرافی

لیتوگرافی

چاپ لیتوگرافی سبکی از چاپ است که در آن تصویر به یک صفحه چاپ منتقل می شود و سپس با آب و جوهر روغنی پوشانده می شود. لیتوگرافی از مقاومت طبیعی روغن و آب برای مخلوط کردن استفاده می کند. پس از اینکه تصویر از طریق فرآیند فتوشیمیایی، مکانیکی یا حکاکی لیزری بر روی صفحه چاپ اعمال می شود، صفحه چاپ توسط غلتک های آب و جوهر از روی آن عبور داده می شود. آب فقط ناحیه غیر تصویری سطح صفحه را مرطوب می کند، در حالی که جوهر فقط به ناحیه تصویر می چسبد. این کار کپی های تمیز و با دقت بالایی را با هر رنگ جوهری که اعمال می شود ایجاد می کند.
پس از استفاده از جوهر، تصویر مرکب شده به یک “پتو” لاستیکی منتقل می شود، که در سراسر سطح تصویر می پیچد. سپس پتو لاستیکی تصویر را روی سطح چاپ نهایی (معمولاً کاغذ) اعمال می کند. این انتقال تصویر از صفحه به پتو به کاغذ به همین دلیل است که چاپ لیتوگرافی به عنوان چاپ افست نیز شناخته می شود – تصویر به جای اینکه مستقیماً مانند یک تمبر اعمال شود “افست” است.

برای به دست آوردن چاپ های رنگی دقیق، چاپ لیتوگرافی شامل استفاده لایه ای از چندین رنگ جوهر است زیرا سطح چاپ شده بارها و بارها تحت فرآیند یکسانی قرار می گیرد. رنگ‌های جوهر جداگانه روی هم قرار می‌گیرند تا رنگ‌بندی نهایی تصویر را ایجاد کنند. به برنامه ریزی و آماده سازی دقیق نیاز است تا محصول نهایی به درستی به دست آید. در حالی که زمان راه اندازی پروژه های چاپ لیتوگرافی طولانی تر از روش های دیگر است، تولید واقعی پروژه های لیتوگرافی با حجم بالا سریع و بسیار مقرون به صرفه است. چاپ لیتوگرافی به دلیل ثبات و سرعت در انجام کارهای چاپی بزرگ رایج ترین روشی است که در تولید روزنامه، مجلات، کتاب و مواد تجاری استفاده می شود. سبک لیتو را می توان حتی در چاپ روی سطوح غیر کاغذی مانند چوب، فلز یا سنگ استفاده کرد.

چاپ لیتوگرافی تجاری

وقتی نوبت به نیازهای چاپ تجاری می رسد، چاپ لیتوگرافی معمولا بهترین راه حل است. برای برخی از پروژه ها با نیازهای رنگی خاص، ممکن است تنها گزینه شما باشد.

لیتوگرافی

چاپ لیتو برای سفارشات بزرگ مانند 100 نسخه یا بیشتر مقرون به صرفه است. هنگامی که یک صفحه چاپ آماده شد، می توان آن را بارها و بارها استفاده کرد. صفحات با کیفیت بالا در صورت لزوم حتی می توانند برای بیش از یک میلیون چاپ دوام بیاورند! شرکت‌های چاپ حرفه‌ای از کارشناسان لیتوگرافی آموزش دیده استفاده می‌کنند که می‌دانند چگونه ماشین‌آلات چاپ، جوهر و صفحات را به روش درست آماده کنند تا محصول نهایی مورد نظر شما را تولید کنند. اگر فقط به چند نسخه از یک تصویر نیاز دارید و نیازی به رنگ‌های بسیار دقیق ندارید، احتمالاً زمان و آماده‌سازی لازم برای چاپ لیتوگرافی ارزش تنظیم را ندارد. اما وقتی سفارش بزرگی دارید که سریع تکمیل کنید، یا به رنگ‌های مارکدار مانند رنگ‌های پنتون نیاز دارید، لیتوگرافی قطعا همان چیزی است که نیاز دارید.

خدمات چاپ لیتوگرافی

لیتوگرافی یک سبک خاص از چاپ است که اکثر افراد آموزش یا تجهیزات لازم برای انجام آن را ندارند. اگر چاپ لیتوگرافی همان چیزی است که به دنبال آن هستید، جزئیات پروژه چاپ افست خود را برای ما ارسال کنید! ما فوراً دست به کار خواهیم شد تا دیدگاه شما را زنده کنیم.
هنوز مطمئن نیستید که آیا چاپ لیتو همان چیزی است که به دنبال آن هستید؟ مقایسه ما بین چاپ لیتوگرافی افست و چاپ دیجیتال را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *