منوی دسته بندی

7 روش برتر چاپ تی شرت که توسط حرفه ای ها استفاده می شود

روش های چاپ تیشرت

روشهای برتر چاپ تی شرت

آیا شما یک کارآفرین هستید که قصد راه اندازی کسب و کار چاپ تی شرت سفارشی را دارید؟ یا مایل به فروش تی شرت سفارشی هستید؟ هر کاری که می خواهید انجام دهید، قبل از شروع فعالیت خود، باید تکنیک های مختلف چاپ را بدانید. ما در چاپ حامد روشهای برتر چاپ تی شرت را به اختصار شرح می دهیم.

تقاضا برای تیشرت های چاپی افزایش یافته و انواع تکنیک های چاپ نیز به همین ترتیب.

بدون شک، فناوری دیجیتال صنعت چاپ تی شرت را متحول کرده است. بسیاری از تکنیک های چاپ جدید ایجاد شده است که سبب ایجاد سردرگمی برای کارآفرینان و متخصصان چاپ شده است. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام روش برای یک پارچه مناسب است شده است. برخی از تکنیک های چاپ به بهترین وجهی متناسب با نوع پارچه خاصی است. در حالی که از طرف دیگر، یک روش چاپ خاص به بهترین وجهی متناسب با سفارش از حجم / مقدار مشخص است.

علاوه بر این، یادگیری مطالب قبل از شروع برای شما اجتناب ناپذیر است. پس از مطالعات فراوان، ما 10 روش برتر چاپ تیشرت را که برای انواع پارچه و میزان کار مناسب است، گرد آورده ایم. اجازه دهید همه آنها را بررسی کنیم تا بتوانید تیشرت های سفارشی خود را با دقت بسیار زیادی چاپ کنید.

در اینجا روشهای برتر چاپ تی شرت را که حرفه ای ها استفاده کرده اند، را آورده ام.

روش های چاپ تیشرت

1- چاپ صفحه نمایش

چاپ روی صفحه که چاپ سیلک نیز نامیده می شود، متداول ترین روش چاپ تی شرت توسط افراد حرفه ای است. اگر یک تیشرت با طرح گرافیکی پر روی آن می پوشید و پس از چندین بار شستشو، طرح به همان زیبایی به نظر می رسد، این احتمال وجود دارد که تی شرت شما با روش چاپ صفحه نمایش ساخته شده باشد.

در این روش چاپ، یک الگوی طراحی ایجاد می شود، روی سه راهی قرار می گیرد. توسط یک صفحه در جای خود نگه داشته می شود، که از پارچه ای ریز بافته شده معروف به مش ساخته شده است. سپس، جوهر بر روی صفحه ریخته می شود و توسط ابزاری از نوع کشنده پخش می شود و طرح روی تی شرت چاپ می شود.

ویژگی اصلی این روش چاپی که باعث محبوبیت آن می شود، تکرار طراحی دقیق محصول است. تکنیک چاپ روی صفحه برای چاپ حجم زیادی از تی شرت ها با طرح مشابه در یک رنگ بهتر است.

2- چاپ جوهر افشان / لیزر

انتقال حرارت یکی دیگر از روشهای محبوب چاپ است. به ویژه هنگامی که صحبت از طراحی با جزئیات پیچیده و چند رنگ می شود. در این روش چاپ از کاغذ مخصوص انتقال حرارت، که از وینیل قابل انتقال ساخته شده است استفاده می شود. در این روش، طرح توسط چاپگر لیزری یا چاپگر جوهر افشان چاپ می شود. سپس، از این طرح برای تکثیر پیراهن استفاده می شود و در آخر، شما تی شرت سفارشی خود را چاپ می کنید.

3- چاپ  DTG

 DTG یا Direct-to-Garment Printing یک فناوری جوهر افشان است که به طور گسترده ای برای چاپ مستقیم با کیفیت بالا، تمام رنگی و طراحی عکس بر روی محصول استفاده می شود. بهتر است وقتی که طرح پیچیده باشد استفاده گردد. این چاپ نازک است و از آنجا که لایه های ضخیم دیگری روی طرح ایجاد نمی کند، هنگام لمس احساس لطیفی ایجاد می شود.

این کار مشابه چاپگر کاغذی با یک تفاوت است، جوهر به پارچه نفوذ  می کند. اول از همه، شما باید طرح خود را روی رایانه بارگذاری کنید که بعداً بتوانید خلاقیت و نو آوری ایجاد کنید.

با این حال، این روش معایب قابل توجهی دارد. اگر از چاپگر با کیفیت پایین استفاده می کنید، در نهایت با طراحی با وضوح پایین و الگوهای نقطه ای مواجه خواهید شد. همچنین، طراحی آن دوام ندارد و ممکن است پارچه در طی یک سال کمرنگ شود.

4- چاپ سابلیمیشن

 یکی از روشهای برتر چاپ تی شرت یا پارچه سبک روش چاپ سابلیمیشن می باشد که فوق العاده مورد استفاده قرار گرفته است. این روش به خاطر کیفیت بالای محصول و چاپ تصاویر با جزئیات برای چاپ تصاویر شخصی بسیار پرکاربرد می باشد. برای داشتن بهترین نتیجه، باید دانش عمیقی در مورد چاپ سابلیمیشن داشته باشید. در این روش چاپ، شما به یک جوهر مخصوص مایع نیاز دارید. وقتی مایع با پارچه روبرو می شود، خشک می شود و روی پیراهن جامد می شود. سپس، شما باید گرما و فشار را برای چاپ سابلیمیشن اعمال کنید.

5- وینیل های  CAD Cut

در روش CAD Cut ، برش های وینیل با حرارت بر روی تی شرت اعمال می شود. با کمک یک ماشین، شما باید طرح را از یک ورق وینیل رنگی جامد ببرید. این چاپ معمولاً یک فرآیند تک رنگ است و در مقایسه با سایر روش ها روشی مقرون به صرفه است. طراحی ساخته شده با روش CAD Cut Vinyl با دوام است اما روند آهسته است و برای موارد بزرگتر مناسب نیست. همچنین، اگر طرح بزرگ باشد ممکن است سفت و سنگین به نظر برسد.

6- انتقال Plastisol

انتقال Plastisol که به عنوان چاپ صفحه غیر مستقیم نیز شناخته می شود، روش چاپ مورد علاقه افراد حرفه ای است زیرا با احساس زیبایی نتیجه خوبی می دهد. این روش از کاغذ انتقال گرمای سطح بالایی که روی آن طرح روی صفحه چاپ شده استفاده می شود تا طرح را روی تی شرت تکرار کند. این روش به یک ماشین پرس حرارتی با کیفیت بالا نیاز دارد.

این روش چاپ به شما این امکان را می دهد سفارش های یکبار مصرف را با کمترین هزینه و در عین تطابق کیفیت با طرح چاپ شده روی صفحه، چاپ کنید. همچنین زمان مورد نیاز برای چاپ بسیار کمتر است.

7- چاپ تخلیه

چاپ تخلیه تکنیک معکوس متفاوتی از چاپ پیراهن است که در آن تی شرت با جوهر تخلیه سفید می شود تا رنگ تی شرت را از بین ببرد و نه اینکه رنگ آن را در بالای تی شرت قرار دهد ، و اثر را روی سطح باقی می گذارد.

چاپ روی تیشرت
روشهای برتر چاپ تی شرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *