منوی دسته بندی

3 نوع پارچه که برای چاپ سابلیمیشن باید در مورد آنها بدانید

3 نوع پارچه که برای چاپ سابلیمیشن باید در مورد آنها بدانید

چاپ سابلیمیشن (همچنین به عنوان چاپ سراسری شناخته می شود) روش چاپی است که جوهر را از یک ورق به بوم دریافت کننده (در مورد ما پارچه و تی شرت) منتقل می کند. در مقایسه با روش‌های چاپ جایگزین که محدود به یک زمینه خاص است، چاپ سابلیمیشن قادر است یک طرح را در هر اینچ از لباس منتقل کند.

سه نوع رایج از پارچه های مورد استفاده عبارتند از:

پنبه:

در مورد سابلیمیشن، پنبه بهترین انتخاب است، همچنین بسیاری از پیراهن های نخی به این روش چاپ می شوند. لباس های پنبه ای سابلیمیشن برای افرادی که آن را انتخاب می کنند، نرم، قابل تنفس و بسیار راحت هستند.

پلی استر:

این نوع دیگری از پارچه است که معمولاً برای تصعید رنگ استفاده می شود. عمدتاً به دلیل این واقعیت است که پلیمرهای موجود در این نوع پارچه در هنگام قرار گرفتن در معرض گرما به راحتی باز می شوند. به دلیل شکل گازی خود، رنگ می تواند از طریق منافذ باز وارد پارچه شود و پس از پایان فرآیند چاپ، پس از خنک شدن پارچه، داخل آن قفل شود. یکی از مهم ترین عواملی که پلی استر را به بهترین پارچه برای سابلیمیشن رنگ تبدیل می کند، بدون شک این واقعیت است که حتی در صورت استفاده طولانی مدت، تا حد زیادی بدون چروک می ماند.

الیاف مصنوعی:

الیاف مصنوعی به طور کلی از اکریلیک، الفین، نایلون، اسپندکس، استات، کولار، ریون، اورلون و لاستیک تشکیل شده است. از این میان، نایلون، ابریشم مصنوعی، اسپندکس و اکریلیک به دلیل استحکام و دوام این پارچه‌ها به برخی از پارچه‌های برتر برای چاپگر هایی با استفاده از فناوری Dye-Sublimation تبدیل شده‌اند. با این حال، اینها به اندازه پارچه هایی مانند پنبه راحتی را ارائه نمی دهند. به طور طبیعی، بسیاری از این ها با پنبه ترکیب می شوند تا ضریب راحتی را برای استفاده کنندگان افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *